Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel a Debreceni Református...

Mivel a Debreceni Református Kollégium Gimnázium ennyire rossz iskola, hogy érik el, hogy mégis jelentkezzenek oda?

Figyelt kérdés
Csak ezen az oldalon ezren leírták mit művelnek ott, és mégis vannak akik felvételiznek. Hogy lehetséges ez?

2014. márc. 13. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Vannak akik tudják, hogy máshova nem tudnának bejutni Ezért jelentkeznek oda
2014. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Senkinek nem kell oda járnia!

Ott tanulni kell, és nagy a fegyelem, nem hülye-gyerek képző.

Akinek a feltételek kemények, elfogadhatatlanok, akkor jobb ha elkerüli.

De annak nagy a valószínűsége, hogy onnan be fog kerülni bármelyik egyetemre, és egy életre normális tudás-alapot ad. - Ezért jelentkeznek oda annyian...

2014. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha a fegyelem alatt azt érted, hogy bezárnak a 4 fal közé, még sportolni se engednek, nem hogy élni az életed, hogy egy kis élettapasztalat ragadjon rád, akkor igen, nagy a "fegyelem". Arra a néhány elitképzésre pedig esélyed se lesz bejutni különtanár nélkül.


De itt nem ez a kérdés, kérlek próbálj arra válaszolni, ne hazudozni gyere ide. Jó? Szia!


#1 Én is erre gondoltam, de láttam olyat, aki kitűnő eredménnyel jelölte meg, tehát a kérdés továbbra is az, hogyan képesek ezt elérni? Milyen csatornákon vezetik félre az embereket?

2014. márc. 14. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

"...de láttam olyat, aki kitűnő eredménnyel jelölte meg, tehát a kérdés továbbra is az, hogyan képesek ezt elérni? Milyen csatornákon vezetik félre az embereket?"

Figyelj, szopóka: én a 2-es vagyok: mint írtam: nem hülye-gyerek-képző - tehát nem a te szinted! A jobbak oda jelentkeznek...

Te proszti vagy, mert nem bírod felfogni, hogy egy normálisabb suliban nem a "bulizzunk vazze" stílus a menő!

Ne jelentkezz, told el a biciklidet a francba - mindenkinek ez lenne a legjobb!

2014. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Látom a refiben megszoktad ezt a diktatórikus stílust, de rossz hírem van, itt a 4 falán kívül akkor szólok, amikor akarok:)


Nyilvánvaló, hogy neked megfelel egy ilyen iskola is, de a kérdés továbbra sem ez. Jó? Szia!

2014. márc. 15. 10:32
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Idén végeztem. Annyit elmondhatok, hogy rohadtul nem kemény iskola, sőt, a tanárok szinte kivétel nélkül a számos nyomihoz igazítják a szintet, így ha eredményesen akarsz mondjuk emelt érettségit tenni, szinte kötelező a különtanár.

A valódi tehetséges tanulókat nem gondozzák, nem ösztönzik őket versenyekre, amiket általában csak az az egy-két jószívű tanár hirdet ki, akik aztán szabadidejükből felkészítik a diákokat. Az országos első helyezettek jutalma annyi, hogy év végén egyszer elmondják a nevüket. Az iskolán belüli alapítványi pályázatok pénzjutalmait rendszeresen a lelkészgyerekek kapják a valódi eredményes tanulók helyett (Mielőtt belekötnél, ebben nem vagyok érintett, több barátom viszont igen. Én keveset versenyeztem). A kolik börtönszinten vannak, idén az elsősöknek hiába volt gyakran napi tíz tanórája, utána be kellett ülniük több óra szilenciumra.

A sziló alapból is érdekes jelenség, ha pl valaki internetet akar használni, akkor olyan elő sem fordulhat, hogy előkapja a telóját és megnéz valamit wikipédián, konkrétan írásos beleegyezés kell még ahhoz is, hogy a laptopod a koliban csak tanulásra használhatod...

A lánykoliban még ezt sem lehet, illetve a lányok biciklit sem tarthatnak a koliban, mert hogy ők vidékiek és a városban nem tudnának rendesen biciklizni.

Mielőtt ezzel érvelnél, az érettségi átlagom 80% fölött volt, de ezt nem a refinek köszönhetem.

2014. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom kinek írtad, de én az utolsó betűig elhiszem amit írsz, mivel sajnos magam is tapasztaltam. Csak itt arra akartam rákérdezni hogy honnan csábítanak még mindig magukhoz diákokat és vajon mivel.
2014. aug. 6. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
A refibe csak azért megy bárki mert elhiszi hogy 475 év alatt milyen nagyon jóvá fejlődött, pedig egy nagy nulla. Már Nyilas Misinek se tetszett nem véletlenül... :D
2014. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Before: Csokonai is ide járt! Á, de jó lesz!

After: Gyakori->refi kérdések->ne gyertek ide

2015. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom miért, de valahogy a "bulizzunk vazze"-t mint a refi kritikát író emberek fő ismérvét említő kedves kommentelőt olvasva az fogalmazódott meg bennem, hogy az általa leírtakal ellentétben ez az intézmény egy hülyegyerek képző. Ezt arra alapoztam, hogy őt is valószínűleg a refi termelte ki magából, bár gyanítom az alapanyag is rendben volt hozzá. Ahogy Krepsz atyánk szokta mondani:"hozott anyagból dolgozunk". A refiben a hátszeleseken( akiknek a kedvéért és hasznára fenntartják ezt a pályázati pénz lenyúló gépezetet, hogy legyen sok vitt pontjuk, egyházi ösztöndíjuk) kívül azok jellenek meg akit valamilyen hagyományból, egyházi kötődésből ide iratnak be a szüleik, illetve a kollégisták közt a Fehérgyarmat, Mátészalka vonzáskörzetből van arányaiban sok diák, ott él valamilyen mítosz, hogy a refi jó iskola, sajnos. A kollégiumi működéshez pedig a kriminális a legtalálóbb szó, sajnos még ma is, bár a megalázás református művészete nem ma éli fénykorát. Az elsősöknek saját pénzükön vett alapanyagokból kell csinálniuk a végzős és szobafőnök urak eledelét, egy olyan világban ahol nem élvezhetné egy ilyen csődtömeg a volt refis miniszter hatalmas támogatását nagy ügyek lennének ezekből, meg a fizikai bántalmazásokból, amik inkább kb. 10 éve meg azelőtt élték virágkorukat. A színvonalról annyit, hogy míg a fent említett kommentelő az értelmes válaszadóktól félti a szellemiszintjét ennek a förmedvénynek, addig nekem szerény pályafutásom alatt a legemberalattibb megnyilvánulásokkal kelett szembenéznem, mindenbe beleszartak már a fiúkoliban is, amin meg lehet rökönyödni, talán az igazgatói elé még nem... A jutalmazásokról tényleg meg annyit, hogy én nem sajnálom azoktól akik megérdemelték, de sokszor az volt az érzésem hogy nem ez történt. Akkor hogyha kap is, aki tényleg megérdemli akkor csak egyféle érdemért, mondjuk csak a kitűnőségért, a versenyekért nem. Közben egyösszegben a semmiért leakaszt mindent valami hátszeles díszdiák. Mint a középkorban, mikor a királyfi melett tartottak más gyerekekt is akiket helyette vert a tanítója, és butábnak kellett látszódniuk, cserébe eltanulhattak dolgokat. De az a baj hogy mi ugyanannyit, meg többet fizetünk valláskönyvre, bocskaira és nem vagyunk az alattvalóik sem szerencsére.
2015. szept. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!