Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy gimi nyelvi szakán miért...

Egy gimi nyelvi szakán miért kell emelt matek plusz fizika/kémia vagy biosz érettségi?

Figyelt kérdés
Hiába keresek rá valami magyarázatot, nem találok. Mindenki a nyelvek miatt jár ide, a reál tárgyak nem az erősségünk. Akkor minek kötelező emelt matek érettségi és ez mellé még a fizika, kémia vagy biosz?
2014. márc. 15. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pár éve már leérettségiztem, őszintén nem tudom, hogy most ez új felsőoktatási törvény miatt van-e így vagy a ti sulitok erőlteti, én úgy tudom, hogy maximum az egyetem kötelezheti, hogy emelt szintű érettségi kell a bejutáshoz valahova. Amúgy én is nyelvszakra mentem egyetemre, mégis kémia-bioszból is érettségiztem, és nem bánom kicsit sem, mert ha benézel mondjuk itt az egészség kategóriába látszik mennyire nem tanult 1-2 ember bioszt... Vagy elég sok ember hal meg klórmérgezésben, mert gondolkodás nélkül összeönt mindenféle tisztítószert...
2014. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te nem tudom, miről beszélsz, mert vagy valamit nagyon félreértettél, vagy az iskola hülyít benneteket. Emelt szintű érettségit az iskola NEM tehet kötelezővé, csak a felsőoktatási intézmények a megfelelő szakon. Ha az iskola hülyít benneteket opció áll fenn, akkor az a magyarázat, hogy mindegyikötök csak a nyelvekre áll rá, és ezzel a fenyegetéssel próbálnak rávenni arra, hogy a reál tárgyakat se hanyagoljátok.
2014. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát pedig itt kötelezővé tették a mi osztályunkban, mármint az összes A és B osztályban, de mondjuk tudtam már akkor is, amikor ide jöttem, az iskola tájékoztatójában is benne volt. De akkor sem értem. Vagy ha már kötelező a matek érettségi legalább ne kéne mellé még kötelezően egy természettudományi tantárgyból is érettségizni..
2014. márc. 15. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez le is van írva az iskolai honlapon? Ha így van, az iskola törvényt sért, de aligha hiszem, hogy ezt megkockáztatja. A szabadon választott tantárgyat ti választjátok, és olyan szintre jelentkeztek, amire akartok. Ne hagyjátok magatokat megvezetni! Hogy őszinte legyek, nekem nem lenne kedvem olyan iskolába járni, amelyik ilyen súlyos kérdésben becsap.
2014. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!