Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műegyetem járműmérnöki szak...

Műegyetem járműmérnöki szak mennyire lesz nehéz? Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
87%os fizika középpel és 90%os matekkal, úgy hogy 2 évig jártam matek emeltszintű előkészítőre és ott is 5ös voltam? Érdemes megpróbálnom német nyelven úgy hogy van egy középfokú nyelvvizsgám, viszont nem ismerem a szaknyelvet? Nagyon vonz a Németországban eltölthető félév, viszont nem akarok állandóan tanulni... szerentném ha a barátnőmre is maradna időm, és heti 3-4x tudnék focizni is akár az egyetemi csapatban... Ez így megvalósítható?

2013. jún. 23. 18:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Simán jók az általad elért eredmények. Ha pedig ennyi szabadidőt szeretnél, és csak német középfokú nyelvvizsgád van, akkor nem ajánlanám a német nyelvű képzést (amúgy a szaknyelv hiánya nem hátrány, mindenki úgy kezdi többnyire). Viszont ha folyamatosan jól teljesítesz, ösztöndíjjal is kimehetsz külföldre 1-1 szemeszterre.
2013. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
köszi:) nem lenne túl jó ha egésznap tanulnom kéne, ha sima magyar képzésre járok mellette vannak nyelvtanfolyamok az egyetemen? pl angol vagy német? esetleg olyanok amik direkt a szanyelviek?
2013. jún. 23. 19:41
 3/25 A kérdező kommentje:
*szaknyelviek
2013. jún. 23. 19:42
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Jók az elért eredményeid, habár ez nem sokat fog számítani. Döntőbb lesz az, hogy mennyire tudsz alkalmazkodni az egyetemi oktatáshoz, a leadott tananyag mennyiségéhez.

Arra ne számíts, hogy sok szabadidőd lesz. Bizony lesz egy csomó labor, gyakorlat, az oktatás nemcsak a délelőtti időszakra korlátozódik, mint középiskolában.

Ha becsülettel akarod elvégezni, akkor nagyon kevés/semmi szabadidőd lesz, erre készülj fel. Heti 3x-4x foci, ez már luxus, felejtsd el.

Ja, egyébként ajánlom egy technikum elvégzését, tekintve hogy műszaki tudással nem rendelkezel.

2013. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát ez elég ijesztően hangzik:| napi kb hány órát kell bent lenni 7-8? És mennyit kell átlagban otthon tanulni 1-2óra elég?
2013. jún. 23. 22:04
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagyon erős gimnáziumba járok matek-fizika tagozatra, otthon napi 3-5 órát tanulunk. Szerinted elég lenne neked napi 1-2 óra? :D
2013. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Jobb esetben ha 8-kor kezdődnek órák, akkor ha tárgyfelvételkor sikerül elosztani normálisan, akkor 16 körül végezhetsz. De mivel előadások időpontjai fixek, így nagyon könnyen elképzelhető, hogy este 6-ig vagy 8-ig bent leszel.

Napi 1-2 óra azért nem lesz elég, mert vagy beadandókat fogsz írni, vagy laborokra kell készülnöd, vagy jegyzőkönyvet írsz, satöbbi. Megoldják, hogy ne nagyon jusson időd másra.

2013. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Jólvan, jólvan, pont ezért kérdeztem, mert elképzelni se tudom mi vár rám:D nincsenek egyetemista ismerőseim
2013. jún. 24. 12:17
 9/25 anonim ***** válasza:
Jobb is, ha nem tudod elképzelni, addig sem ezen rágódsz. Használd ki az utsó igazi nyarad! :-)
2013. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Az lesz:D
2013. jún. 24. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!