Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi fizika oktatás? Ki...

Egyetemi fizika oktatás? Ki hogyan teljesít máshol?

Figyelt kérdés

ELTE-TTK-ra járok, a képzésnek szerves része a matematika, illetve a fizika.


Matematikával nincs gondom, nagyon szeretem, fizikával viszont annál inkább, és az 1,26-os csoportátlagot elnézve nem vagyok egyedül ezzel (csoport 80%-a elégtelen). Tanulok, csinálom, hajtok, próbálom, de ismét csak a "legjobb elégtelen" zh jegyet kaptam meg, és egy vállveregetést, hogy majd a pótzh jobb lesz.


Gimnázium és egyetem között szakadék van a fizika tanulásban, és tudom, hogy nem azért szar a jegyem, mert hülye vagyok, hanem mert nincs semmi híd, átmenet a kettő között, ami gimnáziumban 3-4 hónap volt, az itt 50 perc.


Fizika gyakon tényleg csak 2fokozatú jegy van, egyes, meg kettes. Oktv nyertes gyerekek is vannak a csoportban, mégsem teljesítenek. Félreértés ne essék, én nem panaszkodom, egyáltalán, én vállaltam, de ez engem nagyon elkeserít, és mindig meginogok, hogy ha kettesre is csak pótzh-n futja, érdemes ezt folytatni?


Kérdés, hogy a mi generációnk lenne ennyire degenerált, az oktatás rossz, vagy egyikünk sem ide való, vagy tényleg vannak tárgyak, amiből legyen meg a kettes, és a többi lényegtelen?


A tanárunk idős, kemény kezű ember, aki folyamatosan minket szid, és aláz a "ti kezetekbe érettségit sem lett volna szabad adni, nemhogy egyetemre jönni" szöveggel.


Mert a kettest mindenképp ki fogom tudni préselni magamból, de kérdés, van-e értelme így tudományos pályát tervezni? Akik matematikusnak, fizikusnak, mérnöknek, gépésznek, akárminek készülnek, nekik is becsúsznak a kettesek, és a kínkeservesen szerzett jegyek? Lehet így egyáltalán jó szakember valakiből? Ha a csoportot nézzük, 6 embernek lett csak meg a kettes, ez itt már jelent valamit?


2014. márc. 19. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Pont ezért nem jelentkeztem az ELTE-TTK-ra hanem inkább külföldi egyetemre.Ott a fizikaoktatás nem a szopatásból áll mint itt.
2014. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bme mérnök infón fizika 1 csak második félévtől van, és mivel ilyenkor kiesik egy félév fizikából, első félévben fizika szintfelmérőt iratnak, aki megírta jól az kövi félévben veheti fel, aki meg nem vagy póton írja vagy felveszi a bevezető fizikát, és akkor első félévben megpróbálnak felkészíteni fizikából.
2014. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ja, értem. itt is van fizika kritérium, akiek nem sikerül 2. félév végéig, azt ki is rúgják. viszont az teljesíthető volt. :/
2014. márc. 19. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a közoktatás rendszerszintű hibájáról van szó. Lassan 10 éve, hogy az első bevezető/felzárkózató tárgy megjelent az egyik egyetemen, azóta többön is, kb. a kétszintű érettségi bevezetése óta. A középszintű fizika túl gyenge, de az emelt szintű sem elég erős, mint amilyen a korábbi rendszerben a központi felvételi volt. Pontosabban a régi felvételi feladatmegoldós volt, az emelt szintű meg nem ilyen. De még az emelt szintet sem szabad (!) előírni.


Megoldás? Szorgalmasan megoldogatni minél több és egyre nehezebb feladatot. Ja és jól szavazni. :)

2014. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!