Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanítják középiskolában...

Miért tanítják középiskolában ilyen részletesen a kémiát és a biológiát, biokémiát?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy jó, ha az embernek van egy alap tudása, de pl. idén biológián, olyan biokémiai dolgokat kell megtanulnom, olyan lehetetlen szavakkal, fogalmakkal, sejtekben játszódó folyamatokat meg ilyesmiket, hogy nem értem mi értelme van ennek. Miért kell beleverni olyanok fejébe ilyeneket, akik egyáltalán nem akarnak orvosok lenni? Miért nem tanítanak ilyeneket inkább csak egyetemen, azoknak akik ilyen irányba akarnak továbbtanulni?

Kémiával meg ugyanez a helyzet, nagy részét annak is csak egyetemen kéne.


2014. márc. 22. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Mert az iskolának az a dolga, hogy a gyerekeket tanitsa!!!!

Mellékesen még nem tudhtaod, hogy mit fogsz késöbb az életben csinálni és ha csak azt tanulná egy gyerek, amire szerinte iskolás korában szüksége van, akkor jó esetben tudna írni, olvasni meg összeadni, de még ez sem biztos.

2014. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
A középiskolákban nagyon leegyszerüsítve, alapdolgokat tanítanak csak.
2014. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Így is kevesebb a tananyag, mint régen, ezt felnőttektől hallom. Nekik pl kellett tudniuk deriválni, integrálni. Az érettségi se volt meg 20%-tól (vagy már 25? mindkettő kevés...)

De ha azt nézzük, én szívesen lázadnék az irodalom és a töri ellen, nekem az nem kellett és nem is szerettem.


A teherbíró-képességünk viszont sokkal alacsonyabb, ezt állítom!

Nem normális, amennyit sírunk, ha tanulnunk kell...

2014. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok, jutott még eszembe pár dolog.

Tartom továbbra is, hogy kisebb a teherbíró képességünk és régen többet kellett tanulni.


Ehhez képest esetleg lehetne csökkenteni a tananyagot, érdekesebbé, színesebbé tenni.

DE akkor lehessen szakosodni mondjuk 11. osztályban, és ami kell majd egyetemre, azt csőstül!

Most egy gimiben szerintem a humán van túlsúlyban.

És ha egy reál szakra akar menni valaki, akkor valahol mindenképp elmaradása lesz. Vagy vegye fel faktnak a matekot, az infót, a fizikát és a kémiát is? Pl. az én szakomon ezek mind kellenek, a biosz is.

2014. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért tanítják, hogy nem maradj buta és tudatlan.

Utolsónak abszolút igaza van. A humán tárgyak bőven túlsúlyban vannak a reáltárgyakkal szemben.


Régen valóban kellett tudni integrálni, deriválni (alapszinten). Ma már ez nem kell.

Bármilyen ostoba is lehet a diák, manapság minden idióta kap érettségit, valahogy átnyomják, azt ennyi.

2014. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!