Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem lehet középiskola...

Miért nem lehet középiskola legalább 12. osztályában csak azt az 5 tantárgyat tanulni, amiből érettségizik az illető és azon belül mást nem tanulni azon felül, ami előfordulhat?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 18:07
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
100%
Valami probléma csak van a mai oktatással (elnézést az off-ért), mivel egyre gyakrabban felmerül, hogy a mai generáció nem tud szöveget, használati utasítást, banki szerződést értelmezni és ebből különféle kellemetlenségeik származnak az életben...
2014. márc. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Sajnos az a baj, hogy amit a "10"-es válaszoló ír az egyetemi képzésekről mármint az általánosságokat érintően az nálunk valóban így van. :( Így több mint sok a hozzá nem értő, ill. semmihez sem értő diplomásunk.


Nem vagyok USA fan, és tisztában vagyok az átlag amarikai műveletlenségével. De hozzátenném, hogy aki ott az egyetemen az "akármit" tanulja, akkor ő ott penge lesz az "akármiből" és sokkal hatékonyabb a szakterületén, mint a hazai egyetemekről kikerültek.


Természetesen vannak kivételek mind itthon, mind másutt, de utána lehet nézni a nemzetközi mutatóknak, nem állunk vmi fényesen ezen a téren.

2014. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Mai világban hülyeség elvárni mindenkitől,hogy mindent tudjon betéve.Ha nem tud valaki valamit,nagyrészt úgyis utánanéz a neten.

Jobb egy dologban iszonyat penge lenni,mint sok mindenhez hozzákapni,de igazán semmihez se érteni.Amennyi inger éri az embert,nagyon nehéz tartósan ennyi hülyeséget megtanulni,amennyit kell.Miért baj,ha egy informatikus pl. hót hülye a történelemhez?Nem érdekelhet mindenkit ugyanaz.Meg különböző készségekkel jövünk a világra,valakit ez érdekel jobban,valakit amaz.Nagyon okos ismerősömnek pl. az a baja,hogy minden érdekli,de csak egy bizonyos fokig.Ezért lenne jó a szakbarbár oktatás,mert ha nem is mindenből,de legalább egy területen biztosan jó lenne az illető.

2014. márc. 25. 17:05
 14/38 anonim ***** válasza:

> Mai világban hülyeség elvárni mindenkitől,hogy mindent tudjon betéve.


Olvastad a #10-es válaszomat? Nem várja el senki... csak úgy tesz hogy rászorítson a tanulásra (még akkor is ha vannak tisztelt tanárkollégáim akiknek ez nem esett le. Igen, egyszer nagyon régen az ELTÉ-n nekem is adtak egy tanári diplomát de igazából azokat úgy osztották mint anno az egyház a búcsúcédulát. Nem ártana az ELTÉ-nek még ma sem egy Kálvin János, na mindegy. Engem nem kell félteni, becsületes programozóként tengetem életemet, nem mentem én tanárnak.)

2014. márc. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Tom Benko ***** válasza:
Én egyszer kipróbáltam, hogy majd utánanéz a neten - katasztrofális eredménnyel. Ha nincsenek alapismereteid, hogyan szűröd azt az információözönt? Amit az iskolában megtanítanak, az éppen csak a legpontosabbja bármelyik tárgyból, a legfontosabb 1-2 százalék. És ezt te (is) tovább butítanád… Az mondjuk igaz, hogy egyes tárgyakat eléggé elcseszett módon tanítanak, de ennek inkább a tanárképzés színvonalának leverése az oka.
2014. márc. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Azt bőven elég lenne normálisan általános iskolában megtanulni és úgy engedni középiskolába valakit.
2014. márc. 29. 15:12
 17/38 Tom Benko ***** válasza:
Annak az alapjait tanulod, cicám… Az általános iskolában, nem tudom, feltűnt-e, a legelemibb dolgokat tanítják, csak sokszor nem ott alkalmazod a megszerzett ismereteket, ahol gondolnád, és nem úgy, ahogy gondolnád.
2014. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Konkrét példákat kérek kandúrom! :DDDDDDDDDD
2014. márc. 31. 23:46
 19/38 Tom Benko ***** válasza:
Ok. Szerinted mi célból kell verseket határidőre megtanulni?
2014. ápr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Memória fejlesztés?Nem mint ha manapság olyan sokan meg is tanulnák őket,pláne nem egy reál beállítottságú gyerek.
2014. ápr. 1. 22:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!