Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem lehet középiskola...

Miért nem lehet középiskola legalább 12. osztályában csak azt az 5 tantárgyat tanulni, amiből érettségizik az illető és azon belül mást nem tanulni azon felül, ami előfordulhat?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 18:07
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
humán,bocsánat
2014. ápr. 1. 22:17
 22/38 Tom Benko ***** válasza:
Nagyjából. Következő: geometriai szerkesztések?
2014. ápr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Végső szívatásnak :DDD
2014. ápr. 2. 14:22
 24/38 anonim ***** válasza:

Geometriai szerkesztések alapvető fontosságúak az építőiparban, egyes vizuális képzőművészetekben, az alkalmazott földrajzban és térképészetben, a csillagászatban... csak hogy a nyilvánvalóbbakat említsem.


Attól, hogy valaki 15 évesen még nem tudja előre, hogy 25 évesen bele fog szeretni a csillagászatba, hadd legyen esélye megérteni, hogy az hogy is működik.

2014. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nekem például már nem kellett érettségiznem oroszból, de még tanultam. Eleinte szerettem is, még levelezőtársam is volt oroszul, csak hát elég gáz volt minden mondatot kiszótárazni.

Ha az oroszt komolyan vettem volna, (bár érettségire nem kellett készülni belőle) akkor ma lehet hogy felsőfokon beszélném, mint az angolt. Ma már sajnálom, hogy ellezserkedtem.

2014. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Visszaolvasva:


A versek jól fejlesztik a nyelvi készségeket, és szépérzéket. Megtanítanak gazdagon kifejezni magunkat.


És csak azért határidőre, mert különben a diákok soha nem tanulnának meg egy verset sem.

2014. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Mondjuk verset már így is nagyon kevesen tanulnak meg.

A geometriai szerkesztések anno maga volt a pokol számomra,amíg 10.-ben fel nem mentettek matekból.Azért nagyon kevés olyan gyerek van,aki kínjában nem tudja,melyik irányba menjen,annyira jó mindenből.

2014. ápr. 2. 22:26
 28/38 Tom Benko ***** válasza:

Munkaszervezés, koncentrációfejlesztés, kézügyesség javítása, pontosságra nevelés.

Menjünk tovább: festés-rajzolás?

2014. ápr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Töltelék óra,valamint végső remény leginkább azoknak,akiket a művészeten kívül az égadta e világon nem érdekel semmi,amit meg is tudok érteni,mindenki nem lehet mindenből jó.
2014. ápr. 3. 22:24
 30/38 Tom Benko ***** válasza:
:-) Önkifejezés fejlesztése, finommotoros készségek fejlesztése.
2014. ápr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!