Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol érvényesülnek jobban azok...

Hol érvényesülnek jobban azok a sokat emlegetett "szép diákévek", a BME-en vagy a Corvinuson? Tehát melyiken jobb a közösségi élet, a programok, táborok, bálok, kocsmázások?

Figyelt kérdés

Leszűkítve esetleg a GTK területekre, de úgy en bloc az egész egyetemeket tekintve.

(Egy harmadik egyetem hallgatójaként, külső szemlélődőként érdeklődöm csak, mert sokszor hallok ezen a téren is a két egyetem vetélkedéséről és érdekelne a válasz.)



2014. ápr. 3. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Kinek mi a szép...

A BME-n tanulni kell keményen, úgy kell tanulni, mintha a gimnáziumban minden tárgyat fakultációs szinten vártak volna el, csak most napról napra kell tanulni, és ezt elvileg tudja is mindenki, mégis sokan csak a 13-14. héten kezdenek el kapkodni, aminek a vége az, hogy kivágnak év végén a fenébe.

2014. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 1-2 ismerősöm a Corvinuson és mondták,hogy sokszor másnaposan ülnek be az előadásokra mert elhúzódott a buli,ettől függetlenül ez nem biztos,hogy így igaz,lehet kicsit túlzás.Amit viszont biztosra tudok,hogy a BME-n az első éved nem szép diákév lesz,sokkal inkább görcsös igyekezet :D 2. héten már íratják az első mechanika zh-t(jobb esetben 3. héten) és onnantól nincs megállás 10-11. hétig.Ott kis szünet,olyankor általában nem íratnak vagy csak keveset.Ekkor behozhatod magad a házikban,amiket természetesen párszor vissza fogsz kapni,hogy javíts rajta.Majd jön a 13. hét,amikor 5 zh-t is megíratnak akár,és ez nem túlzás.Első évet ki kell bekkelni,van sok dolog,ami távolról sem olyan izgalmas,de muszáj teljesíteni.Ilyen az első év az építőmérnökin.Nem tudom,te melyik szakra mész,de ha építőt választasz,akkor élvezd az életet,amíg tudod.Én nem vagyok kolis,nem tudom,milyen lehet,mert bejárok,de a koleszban egy héten többször is van parti.Kocsmázás lyukas órákban esetleg,suli után nem nagyon,mert van,hogy 6-ig bent vagy,akkor meg már inkább mennél haza.Táborok pl ott a földmérő tábor geoodéziából,az tetszene.. :D Viccet félretéve,táborokról konkrétan nem tudok,a gólyatábor viszont jó dolog,érdemes elmenni rá.Ez az építő kar,a többiről nem tudok sokat,remélem segítettem.
2014. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!