Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóljak a tanárnak, vagy ne?

Szóljak a tanárnak, vagy ne?

Figyelt kérdés
8.osztályos vagyok,lány.Egyik osztálytársam(lány) folyamatosan csal a témazáróknál.(angol).Megvan neki a tz lap,az egyik csoze ismerőse odadta neki.Rohadtul idegesít,hogy 2 hibája lesz a tz-ben,nekem meg 4-es lesz.Tudom,hogy megtanulhatnám 5ösre,de a tanár egy feladatot sose nevez meg,hogy milyen lesz,így abba szoktak hibáim lenni,meg a writingnál.A kiscsaj egyébként sík hülye,mikor a tanár szóban feleltette vagy röpdoga volt,1 est kapott.A kiejtése fülfájdító...-.-.Természetesen a csajnak hibátlan lesz mindkettő,vagy 1 hiba.Biztos hogy meg van neki a lap,beismerte nekem.Nem akarom,és nem is fogom elkérni tőle,mert nekem ilyen 5ös nem kell.A tanár szerintem sejti,de nem mer szólni neki.(nagyon visszahúzódó,csendes nő,alig mer megszólalni,nemhogy kiálljon magáért.Barátnőmmel gondoltuk,hogy ha szólnánk a tanárnak,hátha erőre kapna,és lecseszné azt a kis kvát...Anyáék szerint ez szarkavarás,meg ne köpjünk bele más levesébe.Alapból egyikünk sem rosszindulató,de már kivan mind2-nk töke..Szerintetek?
2014. ápr. 3. 14:55
 1/9 anonim válasza:
65%
Tanár nem hülye!!aki csak irásbeliben villant de szóban vagy röpiben kuka arról tuti levágja hogy valamit stiklizik.A kiscsaj magát xopatja le mert ha csal és továbbiakban is tanulja az angolt ott nem lesz puskája majd néz nagyot mert amit eddig megtanulhatott volna azt sem fogja tudni.Ne árulkodj!magaddal törödj ne másokkal:)ok?
2014. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Mi az a csoze?
2014. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

"Anyáék szerint ez szarkavarás,meg ne köpjünk bele más levesébe."

Komolyan így értékelik felnőtt emberek a helyzetet?!

Az illető az, aki beleköp a becsületesek levesébe, és ezért megtorlást érdemel. És a szüleid képesek úgy értékelni a dolgot, hogy Te köpnél bele a másik levesébe??


Ellenségeid amúgy a szüleid, hogy arra gyúrnak, hogy másnak jogtalanul legyen jobb jegye Nálad?:-O

2014. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Sose értettem az ilyen tanárokat! Nálunk is volt egy magyar tanár néhányan szívatták őt...

Én, aki csendben voltam az óráin ugyanolyan jegyet adott nekem is, mint akik szívatták őt! És azokat nem merte megkérni, hogy tartsanak kiselőadást. Be*sza*ri alak.

Ötletem: egy névtelen levél írása a tanárnak.

2014. ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, hogy bosszankodsz, jogos is, de a tanár dolga az ilyesmi figyelése. Valószínűleg sejti, és szándékosan nem szól (egyébként valamirevaló tanár nem előregyártott konzervdolgozatokat írat), és ez nem változna akkor se, ha ti figyelmeztetnétek. Lehet, hogy még meg is sértődne, hogy szembesítitek azzal, hogy hülye. Ezt a két hónapot már kibírjátok, ha eddig kibírtátok, a csaj meg középiskolában úgyis rosszul fog járni, mert nem fog tudni semmit, és ott nem biztos, hogy megússza.
2014. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!


Miért lenne ez a lány az aminek nevezted őt? Ismered te egyáltalán a szó jelentését? Mindenesetre, ha nem jó angolból, érthető miért csinálja. Ha valóban olyan rossz, akkor szüksége van erre, nekem is megvoltak a témazárók 4.-ben, mivel biztosra akartam menni (igaz, én mindig is jó voltam idegen nyelvből). Egyébként gondolom nem csak ő kap 5-t, hanem mások is. És igen, beleköpnél mások levesébe, és nem mondhatod majd azt, hogy én csak jót akartam neki, mert ez nem igaz.

Még jobb! Tegyük fel, hogy elmondod a tanárnak. Mi történik? A témazárókat manapság bárhonnan megszerezheted az interneten, van olyan tankönyvcsoport (pl: Apáczai, de hogy éljek egy angol tankönyvcsoporttal: Oxfordi kiadó ) akiknél lelehet tölteni pénzért a dolgozatokat.

Tehát elmondod neki, a tanár megdorgálja őt. Ezután mi lesz? Szerinted a tanár nem íratja meg vele a témazárókat? Mivel tegyük fel: 5-t ír az a lány valóban úgy, hogy nem csalt/csalt annál a témazárónál a tanár nem fogja tudni, hogy igazat mond-e, nyilván nem fog házkutatást csinálni.


Na de a tanács:

Az angolt nem tanulni kell, hanem érteni, nekünk meg sem adta, hogy mi lesz benne, azt mondta: Gyerekek, 4. leckéből témazáró XY napon, töltsétek ki a munkafüzetet ha akarjátok. Ennyi volt! És képzeld el, felsőben a tagozaton sikerült megírnom a témazárókat 5-re, egy vagy két hibával.

Neked kéne gyakorolnod az angolt, hogy jól sikerüljön, mivel az angol nem egy olyan nehéz tantárgy.

2014. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Istenem, hagyjuk már ezt a "rendíthetetlen becsület" - dolgot; a világ nem igazságos, sosem volt az és nem is lesz. Ha a lány a te osztályzatodat próbálná szándékosan lerontani, azt valóban nem szabadna hagynod, de az általad leírt helyzetben ő csak a saját dolgával törődik, hát tedd te is azt. A lány vagy elkezd tanulni, vagy az első valódi próbatételnél elhasal - de ez sem érint téged. A szüleidnek igaza van, felesleges ilyesmibe belefolyni, és erkölcscsőszt sem kell játszani. Elhiszem, hogy rossz érzés, de mások személyes ügyei helyett inkább azzal foglalkozz, hogy minél jobb jegyeket kapj.
2014. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ellenségeid amúgy a szüleid, hogy arra gyúrnak, hogy másnak jogtalanul legyen jobb jegye Nálad?:-O"


Ebben a helyzetben senki sincs jogtalan előnyben. A tanóra nem egy verseny, nem az a cél, hogy legyőzz másokat, hanem hogy TE elegendő tudást szerezz, s azt hasznosítani tudd. Aki versengeni akar, válasszon egy szimpatikus versenyt és induljon el rajta; nem kell azt sulykolni a gyerekbe, hogyha nem győzi le Pistikét vagy Gizikét az iskolában, akkor ő kevesebb.

A kedves Kérdezőnek minden esélye megvan, hogy jó osztályzatot kapjon; ne mondjátok már, hogy nincs, mert ez nem igaz. Ha valaki céltudatosan jó eredményre törekszik, az kis idő elteltével meglátszik a teljesítményén. Senki sem született széleskörű lexikális tudással - arra akkor tesz szert az ember, ha törekszik rá és tanul. Ha a tanár korrekt, és a Kérdező mások ügyeinek piszkálása helyett leül, átnézi az anyagot, próbálja teljesen megérteni, ha nem megy, segítséget kér, akkor képes lesz kihozni magából a legjobbat. A pedagógus nem ronthatja le a te jegyed azért, mert egy másik gyerek meg épp csillagos ötöst írt, e abszurd lenne...

2014. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem szóltunk végül,mert tényleg csak 1 hónap van hátra,aztán nem fogom látni többet(ha minden jól megy nem egy suliba megyünk vele...),addig meg kibírom..egyébként az angol tanár az ofő is egyben,de ofő órán se nagyon brillírozik..
2014. ápr. 5. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!