Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirakhatnak-e a Számalkból?...

Kirakhatnak-e a Számalkból? (lent)

Figyelt kérdés

Már az első részletet be kellett volna fizetnem még múlt hónapban, de nem csak anyagi okok miatt nem tudtam befizetni, hanem jövőre egyetemre megyek, csak lecsúsztam a felvételiről, és addig valahova be kellett járnom...

Meg mondom őszintén, már csak 2 hónap van ebből az évből hátra, és egyre jobban kezdem utálni azt a szakot, amin vagyok. Be se szeretném fizetni... Ha nem fizetném be, esetleg kiraknának. De lenne valami következménye? Behajtanák rajtam vagy valami? Később , ha még is szeretnék egy OKJ-s képzést a Számalkban vissza jöhetek így, hogy nem fizettem be a 2. félév össszegét, így, amikor első éves voltam?


Köszönöm!



2014. ápr. 6. 16:29
 1/4 anonim válasza:
Természetesen kirakhatnak és akkor TB-d se lesz, fizetheted magad után. Ezt a pár hónapot már igazán kibírhatnád. A saját érdekedben mondom.
2014. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha csak egy részét fizetném ki?

Amúgy vissza jöhetnék a suliba valamikor a jövőben? Elfogadnák a jelentkezésemet annak tudatában, hogy régebben nem fizettem ki a teljes részletet?

2014. ápr. 6. 16:41
 3/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

1. Igen, kirakhatnak, hiszen nem teljesítetted a képzési szerződésedben foglaltakat. (azzal sem, ha csak egy részét fizeted ki)

2. Ha kiraknak, nem lesz TB-d (ezt előttem már írták), amiért a szüleid nem biztos, hogy megdicsérnek majd. Ja és a családi pótlékot is megvonja tőlük a Nyugdíjfolyósító, vagy ha már kifizették, visszafizetteti velük. (Ezért sem biztos, hogy megdicsérnek majd otthon.)

3. Mi van, ha nem vesznek fel? Ha nem fizeted be a képzési díjat, akkor nem érvényes az éved, mert nem teljesítetted a vállalt feltételeket. Az iskola egyoldalúan megszünteti a tanulói jogviszonyodat. Kvázi 2 szék közül a földre kerülsz (nincs TB, nincs családi pótlék megint).

ÉS AMI NAGYON FONTOS: Ha nem folyamatosan tanulsz (évet ismételsz pl. mert nem teljesítetted a képzés feltételeit ) átkerülsz esti tagozatra, az állam nem támogatja tovább a képzésedet nappali tagozaton.


Érdemes végiggondolnod alaposan, hogy mit nyersz és mit veszíthetsz egy ilyen döntéssel.

2014. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy a mai világban az a legjobb, ha több lábon állsz. Lehet, hogy most nem szereted a szakot, de később az itt szerzett szakmával fogsz tudni csak elhelyezkedni, nem tudhatod. Nem hiszem, hogy érdemes most otthagynod az iskolát, a korábbi hozzászólókkal egyet kell értenem. Ráadásul, ha tervezel visszamenni, jobb, ha tiszta lappal próbálkozol.
2014. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!