Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhatnak az utcára mert...

Kirakhatnak az utcára mert nem voltam elég figyelmes és aláírtam olyat amit nem kellett volna?

Figyelt kérdés
Elváltunk, két kiskorú gyermekkel én maradtam a közös hiteles lakásban, amit volt férjem évek óta nem fizet, egy fizetésből képtelen vagyok fizetni, hátralék keletkezett, és azt mondták megvennék a részemet, és irjak előtte alá egy Szándéknyilatkozatot, hogy tényleg elakarom adni, és had kezdjenek intézekni.. Aláírtam, és úgy gondoltam utána majd az adásvételi szerződésben lesznek benne az én feltételeim, miszerint a hitel átvállalásán túl mit szeretnék a tulajdonrészemért, mivel a lakhatásom megszünne, és nem tudnék egy fillér nélkül még albérletet is fizetni.. Kiderült, eszük ágában sincs semmit fizetni felém, és 14 napon belül kikellene költöznöm a gyerekekkel... Emiatt, hogy nem éreztem magam biztonságban ezzel az ügylettel, elálltam a végleges adásvételi szerződés megkötésétől, mondván inkább valahogyan kinyögöm a hitel hátralékot, de az legalább biztos hogy van fedél a fejünk fölött...Ez nekik nem tetszett, bíróságra adták a dolgot, hogy nekem kutya kötelességem lett volna a szerződést aláírni, úgy ahogy ők ezt megírták, és most a bíróságot kérik, hogy utasítson arra, hogy márpedig aláírjam ezt... Mekkora esélyük van, hogy amiatt hogy őneki adjanak igazat, hogy amellett hogy ő nem fizette azt a lakást, még most az én részemet is úgymond megkapja, és én meg menjek a két gyermekkel utcára, mert sem állandó lakcímem, sem akkora jövedelmem nem lenne hogy ezt a töménytelen plusz kiadást tudjam fizetni..
2014. febr. 25. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a szándéknyilatkozatban pontosan mit írtál alá.. volt-e benne pld. ár, vagy egyéb feltételek?
2014. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Azért ez nem így megy. Nyugodtan mond meg nekik, hogy menjenek bíróságra, te is ott leszel. Majd ott a bírónak elmondod, hogy te nem vagy sem ügyvéd sem jogász, és nem tájékoztattak megfelelően, vagyis becsaptak a hiszékenységed miatt.

Elmondod, hogy te mire számítottál, és nem így lett, ezért nem vagy hajlandó aláírni a szerződést. Erőltetni a bíró sem fogja. Amíg nincs a végleges szerződés aláírva, amíg nincs pénzforgás addig a másik fél csak fenyegetőzik, de tehetetlen.

Ettől függetlenül ha nincs pénzed ügyvédi segítségre, akkor a lakóhelyeden található önkormányzatba menj el, és ott kapsz ingyenes jogi segítséget.

2014. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Hehe olyan nincsen,hogy én nem vagyok jogász és akkor felelősség nélkül aláírhatok bármit,mert majd a bíró megsajnál.
2014. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad, hogy mit írsz alá, és milyen feltételekkel?

"Aláírtam, és úgy gondoltam..."

Hát ez a baj! Nem gondolni kell, hanem elolvasni a szeződést. Csak az számít, ami benne van. Az nem számít, amit te csak gondolsz.

2014. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Senki nem kötelezhet hogy elad a tulajdonrészed.
2014. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 19:54

persze, hogy nincs olyan, hogy nem vagyok jogász és aláírhatok bármit felelősség nélkül. De a bíróságon mondhatja, hogy bár nem jogász, de úgy érzi becsapják, zsarolják, hogy eladja a tulajdonrészét amit nem hajlandó eladni.

Mondjuk a kérdésből nem derült ki, hogy pontosan milyen szerződést írt alá a kérdező. Mi szerepelt a papíron amihez a nevét adta.

2014. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a lakásban akarsz maradni, akkor minek írtál alá egy szándéknyilatkozatot, miszerint el akarod adni a tulajdonrészed?

Nem kell jogásznak lenni ahhoz, hogy érezd az ellentmondást...

2014. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Agent Cooper ***** válasza:
Ilyen ügyben sajnos csak abban az esetben lehet érdemlegesen segíteni, amennyiben ismert a szerződés és a másik fél kereseti kérelme. Addig lehet eső, lehet szél...
2014. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
HA a tulajdonreszed erteke alacsonyabb mint a hitelhatralek, akkor nem kapsz semmit, ez vilagos.
2014. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!