Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Verekedés miatt volt fegyelmim...

Verekedés miatt volt fegyelmim és 16nap múlva 18 leszek kirakhatnak a suliból ahogy betöltöm a 18-at mert evel fenyegetnek?

Figyelt kérdés
Helló(kihagytam3évet mert dolgoztam,anyukámnak segítettem egyedűl nevel 3gyereket) jó tanuló vagyok és nem buktam semmiből, (9osztályos) de valaki leanyázott és ezért verekedés lett belőlle,ezért fegyelmit kaptam és azt mondták hogy kiraknak azon a napon amelyiken betöltöm a 18at,tudom hogy ha betöltöm akkor megszűnik "minden védettségem" de áprilisban töltöm és utánna még 2hónap a suli egy évet veszítenék az életemből,mit tegyek?
2010. febr. 11. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Leanyáztak, erre bevertél neki egyet mi? Gratulálok. Igen simán kitehetnek, mert 18 éves korodig vagy tanköteles, aztán mehetsz amerre látsz.
2010. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem a 18. születésnapodig vagy tanköteles, hanem a tanév végéig. Tehát védve vagy. Mi az, hogy fegyelmit kaptál? Mi van leírva a határozatban? Fenyegetés meg jövőre vonatkozó igéret nem lehet. Mindenesetre többet ne verekedj, mert jövőre tényleg kirúghatnak. És az evvel-t írd két v-vel (mondjuk én z-vel írnám), a belőle-t meg egy l-lel, ha érettségizni akarsz.

De hogy hagyhattál ki 3 évet, ha egyszer tanköteles vagy? Ilyenkor a jegyzőnek kötelessége intézkedni, akár úgy is, hogy intézetbe viszik a gyereket!

2010. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Melyik évben kezdted az iskolát? Ha 1997/98 tanévben vagy előtte, akkor csak 16 éves korodig voltál tanköteles.


Akár 16, akár 18 éves korodig tartott, mindenképp az adott tanév végéig tart, nem pedig a szülinapig, ahogy már megmondták.

2010. febr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
EZ BIZTOS HOGY A TANÉV VÉGÉIG NEM RAKHATNAK KI MERT AZ OSZTÁLYFŐNÖKÖM/IGAZGATÓ OLYAN MAGABIZTOSAN GÚNYOS MOSOLLYAL MONDTÁK HOGY ELISMEREM BEIJEDTEM RENDESEN
2010. febr. 11. 23:03
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és várom a többit :-)
2010. febr. 11. 23:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem rakhatnak ki év végéig, csak indokolt esetben. Osztálytársad volt? ha igen, hagyjad, nehogy már egy nálad három évvvel fiatalabb miatt rúgjanak ki.
2010. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja osztálytársam volt
2010. febr. 11. 23:15
 8/13 anonim ***** válasza:
de ha még nem töltötted a 18at, az azt jelenti, hogy 97 után kezdted a sulit, ergo nem is hagyhattál ki három évet.
2010. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A három év kihagyás úgy volt hogy bejártam szabadnapokon de a sok hiányzás miatt osztályozó vizsgát kellet tennem és mivel nem tanultam megbuktattak,akkoriban leszartam mert kellett a pénz de most,kialakult egy jobb munkahely anyukámnak és nem akarok megbukni most jöttem rá hogy ha mindig megbukok csak építőipari segédmunkás lehetek majd vagy az se, és elkezdtem tanulni de most jött ez és....
2010. febr. 11. 23:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt a törvény:

"(1) Annak a gyermeknek, aki tanulmányait az általános iskola első évfolyamán az 1997/98. tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti."



Más szabályok vonatkoznak azokra a diákokra, akik 1998/99-es tanévben kezdtek általános iskolába járni. E diákokra ugyanis a közoktatási törvény 6. § (3) bekezdése vonatkozik.

"A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti."

2010. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!