Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME (vagy SZIE), építőmérnöki...

BME (vagy SZIE), építőmérnöki szak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban 2.os vagyok, ezen a héten kell kiválasztanunk, mit tanulnánk emelt szinten. Érdekelne az építőmérnöki szak a BME -n, a kérdésem az lenne, érdemes -e emelt szintet vállalnom valamiből (matek, fizika)? Mennyi volt itt a ponthatár az elmúlt években? Mit érdemes szabadon választott érettségi tárgyként választani?

2014. ápr. 7. 17:38
 1/5 anonim válasza:
A ponthatár 320 körül volt (államilag finanszírozottra). A matek és fizika/informatika/földrajz kell, ha jól tudom. Én nem mentem semmi emeltre és szinte biztos, hogy a fizikát fogom választani.
2014. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Bizony, hogy érdemes rámenned a matekra és a fizikára!! De legalább az egyikre emelt szinten.

Saját példámból okulj Te: én nem voltam faktos se matekból se fizikából,s így az első 2 félév nagyon nyögvenyelős volt itt a BME-n az építőmérnöki karon.

Ha pedig érdekel az építőmérnöki irány akkor bátran válaszd ezt, mert nagyon sokrétű és szép szakma!!!!

2014. ápr. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző válaszolótol eltérő véleményem van:


felesleges bármiből emelten érettségizni, simán bejutsz a nélkül is, szerintem maximálisan elég egy jól megírt közép matek infó kombó. Én annó a fizikával szenvedtem gimibe, mert hogy hű majd de nagyon kelleni fog...aztán.....:) a gimis fizikát egy az egyben sutba vághatod, mert minimális szinten lesz rá szükség, de azt a 3 év alatt a gimiben megtanulod, ha akarod ha nem...

ezzel együtt, viszont érdemes matek meg fizika fakultációra eljárni, de az emelt érettségi teljesen felesleges...


és ha tanulsz rendesen nem lesz nyögvenyelős se a matek, se a többi tárgy amik a középsulis tananyaggal szinte köszönőviszonyban sincsenek :)

2014. ápr. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ez emberfüggő kicsit.Ha jó érzéked van a számolós tárgyakhoz,akkor viszonylag kevés baj lesz velük.Mondjuk a statikára a legtöbben nem éreznek rá azonnal,kell hozzá pár hét,csak az a baj,hogy a 3. héten már zh és két hét alatt van 3 gyakorlatod(egyik gyak csak két hetente van).Arra nagyon érdemes rámenni,de a statika nem más,mint Newton-i mechanika,szóval ha az megy,akkor végülis nyert ügyed van.Az igénybevételi ábrákat,hatásábrákat és az inerciát úgy is meg kell majd tanulnod,azt nem úszod meg.Matek meg tényleg nem gáz,leülsz,megtanulod aztán átmész.Be kell menni előadásra és gyakorlatra aztán annyi :D

Mindenki siránkozik a matek miatt ilyen gazdasági iskolákban,holott ha itt megnéznék a matekot,lehet,sírva fakadnának,mert az x^3*cos2x deriváltja már problémát okoz nekik ott a ruhatárszakon.Ha viszont felvételt nyertél,akkor lesz egy 0. zh-d matekból és egy felmérő is,ami matek+fizika kombó.0. zh-t teljesíteni kell,hogy mehess vizsgázni(ha nem megy,akkor később is meg lehet csinálni).Matek+fizika zh-nak nincs tétje,de ha rosszul sikerül,ajánlják a statika alapjai c. tárgy felvételét,amiről én csak jót tudok mondani...

2014. júl. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

úgyhogy ha 7/7 pontosat írsz,akkor is érdemes felvenni,mert az egyik legjobb mechanika tanszékes tanár tartja.A 0. zh-ra készülj fel,mert érhetnek meglepetések még emelt szintű érettségivel is,van egy bme alfa nevű honlap>> [link] <<Ezen a teszteket érdemes több tízszer is megcsinálni,mert ha nem is tudod,hogy kell kiszámolni,meg fogod jegyezni az eredményt.Az a jó,hogy csak a végeredményt pontozzák,a részeredményeket nem,meg sem nézik..

Emelt szintű érettségi egyébként csak némileg könnyíti meg a helyzeted,mert olyanokat fogtok tanulni A1-ből,hogy néha a tanár is vakarja a fejét(interálszámításnál volt ilyen),mert ott nem polinomokat fogtok integrálni,hanem majd 2-3x kell parciálisan integrálni.Hát mindegy,meglátod majd,de annyira nem vészes,tanulj és alles gute:)

2014. júl. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!