Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem Magyarország...

Van olyan egyetem Magyarországon, aminek a diplomája érvényes Amerikában is?

Figyelt kérdés
Egyetem után szeretnék kiköltözni az USA-ba, de elég valószínűtlennek tartom, hogy ott az itteni diploma érvényes legyen. Nincs mégis egy olyan egyetem itt aminek a diplomájával ha kimegyek érvényes?

2014. ápr. 7. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
szerintem ha az oklevelet kiállítják angol nyelven is, akkor érvényesnek kell lennie. egyébként meg a hozzá tartozó tudás számít. bár nyilván a szakterület sem mindegy.
2014. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal honositani kell a diplomat, ill. le kell tenni nehany "kulonbozeti" vizsgat is, es utana ugyanugy dolgozhatsz, mintha ott vegeztel vna. kiveve persze, ha jogra jartal :D
2014. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem igazán.

Tegyük fel, hogy "érvényes" az EU-ban megszerzett diploma az USA-ban, de ha van 2 jelentkező egy állásra, az egyik Amerikai suliba járt, másik meg mondjuk BME-re, biztos, hogy az amerikai jelentkezőt fogják felvenni, mert a munkáltató nem ismeri, semmit sem tud a BME-ről, míg az amerikai iskolát biztos ismeri, vagy legalábbis utána tud nézni, hogy milyen, és inkább azt fogja felvenni.

Ha itthon angol nyelvű oktatásra mész, angolul állítják ki a diplomádat, akkor sem érsz sokat vele az USA-ban, még ha hivatalosan elfogadják akkor sem. Fejlettebb, nyugatibb országokba más a helyzet, ha valamilyen nevesebb német, francia vagy angol iskolába szereznéd meg a diplomádat már lehet nem lennél sokkal nagyobb hátránya, mint aki amerikai iskolába járt, sőt, lehet hátrányba sem lennél, de itthoni diplomával nagyon nehéz lesz elhelyezkedni.


De nagyon sok mindenen múlik az egész, hisz sok amerikai sem tud munkát találni, hiába van helyben szerzett diplomájuk. Kell egy diploma valami értelmes szakon, érteni is kell hozzá, nagyon beszélni a nyelvet, jó önéletrajz, az állásinterjún is hozni kell a szintet, szóval csak a diplomával nem is érsz olyan sok mindent.


Én nekem is az lenne az álmom, hogy az USA-ba kiköltözzek, de sajnos nem tartom reálisnak az egészet, alapból kéne több millió forint, hisz csak a repülőjegy kb 150k-tól indul, aztán kell egy kis tartalék, és arra számítani, hogy ott hónapokig nem fogsz munkát találni, szóval kell annyi pénz, hogy X hónapig munka nélkül se halj éhen. Ez elég sok, de persze attól függ hol akarsz élni, NYC-be mondjuk 3 hónapig simán kell 10 millió forint, hisz nagyon drága lakást bérelni, de egy délebbi, "redneck"-ebb államba lehet ennek harmada is elég, de még 2-3 millió forintot is elég nehéz összekaparni itthon.

2014. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen diploma?

Orvosi?

2014. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Igen, tudom, hogy elég lehetetlen, ezért még nekem is elég bizonytalan minden, olyanra is gondoltam már hogy valamilyen hitelt felvenni, abból kimenni, és onnan ha már lesz állás könnyebb visszafizetni.

Egyébként pénzügy és számviteli diploma.

2014. ápr. 8. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
No, kérdező, azóta eltelt jó pár év, sikerült megvalósítani a tervedet?
2020. ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!