Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek szakra akarok menni, de...

Matek szakra akarok menni, de nem tudom melyik egyetemet jelöljem elsőként. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
SZTE, ELTE, PTE ami inkább szóba jöhet. melyiket javasolnátok?
2009. dec. 21. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

az ELTEn a matek jó, a többit nem ismerem, de ha mondjuk komolyan kutatónak akarsz menni, akkor érdemes lehet az ELTEre menni, elvégre itt van azért elég sok nagy név (pl. Lovász), itt van Pesten a matematikai intézet, tehát lehet, hogy innen könnyebb lehet bekerülni a szakmai életbe - bár ismét hangsúlyozom, a többi helyen nem ismerem a lehetőségeket, de feltételezem, valamivel elszigeteltebbek.


Amúgy fontos szempont lehet a város is, ezt is vedd figyelembe, elvégre 5évet abban a városban kell lehúznod

2009. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, elsőre a BME matek szakát javasolnám, de mivel azt nem írtad le, ezért egyértelműen ELTE.
2009. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ezekből akarsz választani, akkor ELTE vagy SZTE, a PTE nem olyan jó szerintem. De nézz körül a BME természettudományi karán is ;) Tanárképzés nincs (ha jól tudom), de ha alkalmazott matematikus akarsz lenni, akkor jobb a többinél. Pl elég beszédes, hogy ELTE matekra 270 körül volt a ponthatár, BME-n meg 370...
2009. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
elfelejtettem kiírni hogy a tanári pálya érdekelne inkább :)
2009. dec. 21. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

ha tanári, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy melyik - nem leszólásként, de a tanárin nem mennek matekból olyan mélyre, hogy ott számítana, melyik egyetemen is tanulsz.

Tehát szerintem válaszd a szimpatikusabb várost.

2009. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

PTE-t ismerem,hát itt elég sokat kell tanulni, ha jól akarod csinálni, ha elég a 2-3 akkor nem olyan vészes.


Sok sikert a választáshoz!

2009. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!