Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen fősulit/egyetemet...

Milyen fősulit/egyetemet javasoltok? SOS

Figyelt kérdés
4es tanuló vagyok, de matekból pocsék...humán beállítottságú vagyok, de nem tudom milyen szakra kéne mennem...segítsetek légyszi, ötleteket várok
2011. márc. 14. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
MAtek a jogon meg a bölcsészen kívül szerintem mindenhol van valamilyen szinten.
2011. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen nyelv szak mindenképpen hasznos. Egyébként ha csak humán tárgyak érdekelnek, ill. vagy jó belőlük, akkor kb. magyar, történelem, színháztudomány, komm+médiatudomámy, filozófia stb. De ezekből nem igazán lehet profitálni munka szempontjából. Javasolom, hogy nézd meg az egyetemek felkínált szakjait. Ha érdekel a jog és az igazgatás, akkor afelé kellene nézegetni, az is jó lehet egy humán beállítottságúnak! Hajrá!

21/l

2011. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még a tanító (1-4osztályig)...

Vagy az agrár, művészet, sporttudomány, társadalomtudomány területeken én szerintem nem lehet olyan durva a matek. De a többi (info, közgáz, természettudomány stb) területen nagyon nehéz, szóval ha nem szeretnél megbukni, ilyen területen ne is gondolkozz.

Ui.: a 4-es kevés lesz fősulihoz :)

Nyelvvizsga, egy-két emelt, jó tanulmányi és érettségi átlag... és talán bejutsz :)


Amiket feltétlenül nézz meg:


Itt tudod kiszámolni, hogy kb. mennyi pontod lesz: [link]

(nagyon fontos, hogy milyen szakot jelölsz be a lap alján, mert szakonként más lehet a követelmény, így a pontjaid is változhatnak)


Szakleírások: [link]


És nem utolsó sorban az előző évi ponthatárok: [link]


Jó nézelődést! :D

2011. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Jogon van matek.

Létezik statisztika tantárgy is (jobb helyeken), ahol az elmélet mellett számolnak is, vizsga is van belőle. De persze nem ez a legnehezebb vizsga.

Van közgáz tárgy is, pénzügyi jog is. Nem kell integrálnod, de valamennyire nem árt tudni.

2011. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!