Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pedagógus szeretnék lenni,...

Pedagógus szeretnék lenni, milyen iskolát javasoltok komárom vagy győr környékén? Szeretnék egyetemet, nem főiskolát.

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Még mindig:

www.felvi.hu

Megnézed, hogy a Komárom vagy Győr közelében található egyetemek, főiskolák közül melyik és milyen pedagógusképzést indít.

(egyébként pedig a főiskola és egyetem közti megkülönböztetés a bolognai oktatási rendszerrel megszűnt, mindkettő alap- és mesterképzési diplomát ad, más kérdés, hogy egy-egy intézményt mennyire ismernek el)

2009. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, nade a doktori címmel mi a helyzet? amúgy meg nem mindegyik ad mesterképzést. járt már pár barátom úgy. de köszönöm a válaszodat
2009. okt. 20. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, én is tudom, hogy nem mindenütt indul mindenféle mesterképzés. Az azonban nincs kikötve, hogy csak ott végezheted az MSc (vagy MA) képzést, ahol a BSc-t. Ez tehát nem annyira nagy probléma, de a felvin még a mesterképzések is ott vannak.

A doktori cím meg külön kategória: ahhoz doktori iskolába kell járni (az is az egyetemekhez kapcsolódik) és azt kell elvégezni (disszertációt írni, megvédeni, stb.). Illetőleg orvosi vagy jogi egyetemet kell végezni és akkor a képzés végén automatikusan jár a doktori cím (de ez nem egyezik meg a PhD-címmel).

2009. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!