Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mechatronikai mérnök...

BME mechatronikai mérnök szakon, milyen szinten van műszaki rajz (papíron)?

Figyelt kérdés

A CAD/CAM alapokat láttam a tantervben, de külön olyan tantárgyat, hogy "műszaki ábrázolás" vagy "ábrázoló geometria" olyat nem találtam.

Érdekel és szeretem is a papíron való rajzolást, geometriát is mindig szerettem és értettem is.

Tehát: van-e műszaki rajz a szakon illetve ha van, akkor mennyire különbözik/hasonlít a gépészmérnökök műszaki rajzához?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2014. ápr. 25. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:

BME-s mintatantervet neztem, abban van Gepszerkesztes alapjai. Az a muszaki rajz, csak a gepeszkaron igy hivjak a targyat. Itt eleinte kezi rajz van, kesobb lehet geppel is. Vele parhuzamosan megy a CAD, ahol ertelemszeruen gepi rajz van. Majd Gepelemek 1-2, ami mondjuk a gepesz Gepelemekhez kepest nem olyan durva (naluk az), de a muszaki rajz szabalyait termeszetesen a mechasoknak is be kell tartani;) Viszont itt mar a legtobben geppel rajzolnak.

Abrazolo geometria ha jol tudom, mechan nincs, gepeszen van, de minek....

2014. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!