Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia és biológia...

Emelt kémia és biológia érettségit megírnám 75%-sra akkor államilag finanszírozott, orvostudományi egyetemre, lenne rá esély, hogy bejutok?

Figyelt kérdés
Lenne rá esély?

2014. ápr. 25. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvvizsgáid vannak? Sokat számítana.
2014. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem számítana a nyelvvizsga, mivel a két emelt telíti a pluszpontokat.

Szerintem bőven. Nekem a két érettségim 75% és 67% volt és bejutottam volna SOTE-ÁOK-ra első helyen. (De én más kart jelöltem). Emellett persze fontos, hogy vidd a pontokat az évvégi jegyekből, a többi érettségi átlagodból. Ezek nekem elég magasak voltak a két érettségi százalékom mellett.

2014. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Két emelt után már semmilyen pontot nem kapna a nyelvvizsgák miatt.

Ez duplázással 400 pont. Nem duplázással meg nem tudom mennyi, mert nem ismerem a többi eredményeidet.

Nézd meg, hogy az elmúlt években, az adott intézmény adott szakán mennyi volt a ponthatár. Ebből már lehet következtetéseket levonni, de nem kell készpénznek venni, mert pl. ha baromi könnyű volt mindkét érettségi, és ezáltal jobban sikerült mindenkinek, akkor nagy valószínűséggel több pontja lesz mindenkinek, így magasabb lesz a ponthatár.

2014. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%-os emelt átlaggal, 85%-os közepekkel +100pont az évvégi jegyekből adódó pontszámmal már be lehet jutni SE-ÁOK-ra is, hacsak nem lesz rekord magas ponthatár.
2014. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

[link]


[link]



3x os túljelentkezés

2014. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!