Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek normális hogy már...

Szerintetek normális hogy már nyári gyakorlatra akarnak küldeni?

Figyelt kérdés
15 vagyok, 1 éve járok vendéglátós szakközépbe, és idén nyáron már lesz 2 hét gyakorlat (50 óra). Egyrészt én ezt amikor megtudtam nagyon ideges lettem, hogy elvesznek a nyaramból két hetet, másrészt én úgy tudtam, hogy ilyen idős gyerekeket még nem is szoktak gyakorlatra küldeni, inkább egyetemistáknál szokás ez... Ez mennyire gyakori egyébként? Sok szakközépbe van ez vagy csak a miénk ilyen kedves? Amúgy abból adódóan, hogy még csak egy éve tanulom a pincérkedést (+ még elég béna is vagyok) és alig tanultunk ez idő alatt valamit én szerintem nem igazán fogok tudni ott bármit is rendesen megcsinálni és már most izgulok azon, hogy bénázni fogok stb. Az osztály 95%-a nem is akar és nem is lesz pincér, akkor miért kell ezt? És még pénzt sem kapunk érte...

#szakközépiskola #2014 #nyári gyakorlat #pincérkedés #szakmai gyakrolat #vendéglátós suli
2014. ápr. 25. 23:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem kicseszés a gyerekkel 2 hét gyakorlat. Legalább lesz némi fogalma arról, hogy mit is tanul.

Annyira nyámnyila se legyél már, hogy 2 hét miatt kibuksz. Ha ez sem megy akkor életképtelen vagy...

2014. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

" Ha majd dolgozni fogunk senki sem fog semmit sem ránk eröltetni,"


Na ebben is hatalmasat tévedtél, de elfogadom, hogy tudatlan vagy még, hiszen 2 hét gyakorlat miatt is kibuktál.

2014. ápr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
49%

Azt hiszem, itt alapvető szereptévesztés van.


Te egy szakiskolába jársz. A szakiskola szakképesítést ad, ezért hívják szakiskolának. A szakképesítés azt feltételezi, hogy te megtanultál egy adott szakmát, és egy szakma megtanulásának igenis fontos eleme a szakmai gyakorlat. Ezért ha te szeretnél elvégezni egy szakiskolát, mind az oktatók, mind a később téged a szakképesítés alapján alkalmazó munkaadóktól jogos elvárás, hogy a képesítést csak úgy szerezhesd meg, ha megtanultad azt a szakmát. Ennek keretében pedig elvégezted a szakmai gyakorlatot (ami gyakorlat, mert még sokat bénázol, így nyilvánvalóan az oktatáson és nem a fizetésen van a hangsúly.)


Így ha szakiskolában vagy, akkor igenis végezd el a szakmai gyakorlatot, vagy ne kapd meg a bizonyítványt. Az, hogy neked milyen motivációid vannak, és mit szeretsz, vagy mit nem, más kérdés. Miért mentél akkor abba a szakiskolába? Milyen más választásaid voltak? Miért nem akkor gondolkoztál?

2014. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Nem kicseszés a gyerekkel 2 hét gyakorlat. Legalább lesz némi fogalma arról, hogy mit is tanul.

Annyira nyámnyila se legyél már, hogy 2 hét miatt kibuksz. Ha ez sem megy akkor életképtelen vagy..."


De kicseszés, mert egyik se fog ebben a szakmában dolgozni, de azért rákötelezik, hogy nyáron menjenek el dolgozni ebbe a szakmába. Így is van fogalma mert év közben épp eleget tanítják, ez így csak dupla kicseszés hogy a nyárból veszik el ezt az időt. Nem vagyok nyámnyila, csak nem érzem igazságosnak a dolgot, továbbá furcsállom, mert én még a kérdés feltevése előtt azt hittem hogy ilyen meg se történhet szakközépbe. Nem arról van szó hogy nem megy. Megcsinálom én ezt a két hetet, nem azért tettem fel a kérdést mert én nem vagyok rá képes.


"" Ha majd dolgozni fogunk senki sem fog semmit sem ránk eröltetni,"


Na ebben is hatalmasat tévedtél, de elfogadom, hogy tudatlan vagy még, hiszen 2 hét gyakorlat miatt is kibuktál."


Nem tévedtem ebbe semmit. De nem értem miért szállsz vitába úgy egy mondatról hogy nem mondassz semmi konkrétumot arról hogy miért tévedtem, csak azt hogy tévedtem és hozzáteszed hogy tudatlan vagyok. Szerintem inkább te vagy a tudatlan, ha képes vagy ilyen gyerekes módon vitázni. Azt már megbeszéltük hogy azért "buktam ki" (amúgy nem mondanám ezt kibukásnak) mert igazságtalannak, furának érzem ezt hogy nekem már gyakorlatra kell mennem. Tehát még azt megmondom miért írtam hogy később nem fog senki se semmit rám erőltetni. Na, ezt azért írtam, mert ha majd én 25 évesen mondjuk elmegyek dolgozni, akkor lehet kényszerhelyzetből fogok valahova menni (úgy mint most akár a suliválasztás) de nem fogja senki sem rámerőltetni hogy menjek oda. Lehet élni csövesként is, vagy egészen máshogy. Ezért már most nincs egyensúlyba még az sem hogy sulit választ valaki és hogy munkahelyet, mert a sulira rá vagyok kényszerítve, mert a szüleim, az állam rákényszerít. De arról meg ne is beszéljünk hogy a nyári gyakorlat miért nincs egyensúlyba. Mert ott duplán rákényszerítenek, hogy nyáron ingyen dolgozzak egy olyan szakmába ami nem is tetszik és sose leszek az.


Utolsó, a vicc az hogy te vagy szereptévszetésbe, mert én szakközépbe járok nem szakiskolába. Mondjuk szerintem egy szakiskolásra sem kéne ráerőltetni, mert lehet ő is azért ment oda, hogy cukrász vagy hogy szakács legyen, nem értem miért kell ezért ráerőltetni a pincért is. Az meg már egy másik dolog hogy szerintem szemétség hogy nem szóltak, plusz még nyáron csináltatják. Nagyon nehéz lenne mondjuk május utolsó és június első hetébe csináltatni, suli helyett?

2014. ápr. 27. 17:53
 15/30 A kérdező kommentje:
De mindegy 80%-os, nem kell ezen velem veszekedned, senki sem kötelez rá, én már megkaptam a kérdésem egyik részére a választ (az ügyben hogy furcsállom), a másik részéről (hogy igazságtalan) pedig felesleges tovább veszekednünk, ha eddig sem voltál képes megérteni miért mondom hogy igazságtalan. Biztos te is egy olyan ember vagy aki a Száll a kakukk fészkére című filmben Rachid nővért tartotta a pozitív karakternek, ha te ezt ilyen stabilan állítod hogy ő neki volt igaza felesleges arról veszekednünk hogy miért volt egy szemét, igazságtalan zsarnok. Igazából én cse*sztem el mert felesleges volt a témába az igazságosságát is belevinnem, mert azzal hogy valaki egyetért velem, vagy esetleg nem a dolog igazságosságát illetően azzal nem fogok előrébb jutni. Úgy kellett volna megkérdeznem hogy ez sok helyen van-e így, mennyire gyakori, milyen szakközépekbe szokott így lenni stb. Mert az ezzel kapcsolatos tapasztalatok, vélemények lettek volna érdekesek.
2014. ápr. 27. 18:18
 16/30 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ezt pozitívumként kéne felfognod. Legalább elmondhatod, hogy már dolgoztál, fejlődhetsz, és lehetséges, hogy jól fogod magad érezni - hiszen ott lesznek a barátaid, illetve nevethettek egymás ügyetlenkedésén.

16 vagyok, nekünk nyáron is lesz gyakorlat, és év közben is mindig szokott lenni, ami miatt van hogy 11-re vagyunk otthon, és akkor még készüljünk fel a másnapi sulira, mert felelés/dolgozat alól sem kapunk felmentést csak e miatt.

Mi sem panaszkodunk, inkább csak élvezzük. És ha fárasztó? Ez van, majd hozzászokunk! És ha nincsen kedvünk? Majd lesz! Ha meg nem? Hát akkor is kibírjuk!

2014. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
68%

"De kicseszés, mert egyik se fog ebben a szakmában dolgozni, de azért rákötelezik, hogy nyáron menjenek el dolgozni ebbe a szakmába."


Értem, szóval azt szeretnéd, ha úgy adnák meg a végzettséget, hogy nem értesz a szakmához, és nem felelsz meg a képzési követelményeknek?

2014. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó

A nyári gyakorlat szerintem arra kell,hogy ismerkedj a dologgal és nem azért,hogy ott tanuld még a szakmát.Ami a szakma elsajátításához kell az elmélet és gyakorlat azt év közben megtanuljuk a gyakorlat szerintem ezen kívül esik már.Tehát szerintem nem lenne senki sem alkalmatlan a dologra,ha nem lenne az a nyári bizbasz pláne ha amúgy sem akarnának a szakmában dolgozni.

2014. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszom, mert már nincs kedvem ehhez a témához, szerintem már rég túlbeszéltük.


90%-os végülis egyetértek, én is próbálok pozitívan gondolkodni, de ez szerintem akkor is igazságtalan és fura, felesleges is.


86%-os, légyszi értsd meg hogy én szakközépbe járok. Itt nem adnak mindenkinek szakmát, csak azoknak akik 4 év után (amikorra majd leteszi az érettségit) itt maradnak még 2 évre szakmát tanulni. Tehát még oké, hogy első 4 évbe is tartanak szakmai órákat, ne az utolsó 2 évre maradjon, de felesleges elküldeni nyári gyakorlatra, mintha biztosan ebbe a szakmába dolgozna majd a jővőben. Egyébként nem csak a mi osztályunkba lesz ilyen kevés pincér, a suliba is, kb. 500 szakközepes emberből szerintem jó ha 100 fog majd ilyen szakmába dolgozni, és közülük is sok lesz a cukrász, szakács, nem éppen pincér. Nekem sem kell a végzettség, elvégzem a sulit, leérettségizek, utána vagy továbbtanulok, vagy megyek dolgozni. Tehát félreértettél, én nem mondtam hogy adjanak végzettséget gyakorlat nélkül. És egyébként is sokat sarkítottál, mert azért idén is volt 60-70 óra gyakorlatom, plusz még

2014. ápr. 28. 14:23
 20/30 A kérdező kommentje:

bocs elküldtem véletlen... tehát:


...plusz még 130-140 óra egyéb szakmai órám. Ez így fog tovább menni még 3 évig, tehát ha nem küldenének nyári gyakorlatra szerintem azért akkor is fogalmam lenne a dologról, az túlzás hogy nem értenék hozzá, fogalmam sem lenne róla, meg ilyenek. De mondom ez csak az érettségiig van, aki szakmát akar az még itt marad 2 évre és valószínűleg nem pincérképzésen, mert az a legrosszabb. Én nem fogok szerintem egyiken sem itt maradni, pincéren biztos nem.


Utolsó jól megfogalmazta egyébként, inkább a suliba tanulom, itt max. ismerkedek a munkával.


"Tehát szerintem nem lenne senki sem alkalmatlan a dologra,ha nem lenne az a nyári bizbasz pláne ha amúgy sem akarnának a szakmában dolgozni."


Itt az igazság!

2014. ápr. 28. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!