Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kispesti Károlyiba érdemes...

Kispesti Károlyiba érdemes jelentkezni, és vajon felvesznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Affelől érdeklődnék hogy a Károlyis diákok mennyire érzik ott jól magukat, és ha szeretem a spanyol nyelvet (annyira hogy kb. 2 éve egyedül itthon elkezdtem tanulni, ment kb. középfokra-mostanában nem használtam , már nem biztos hogy az is menne, de remélem azért ez dob majd valamicskét :)) akkor jól fogom-e ott érezni magam? Nagyon magas a szint, nagyon erős gimnázium? Most angolos vagyok, színötössel, amúgy átlagom 4,5..

Na, tehát érdemes oda jelentkezni? És ha igen, akkor valószínűleg felvennének, ha mondjuk 70 pontra megírom?


előre is köszi a válaszokat! :)

(bocsi, ha valami hülyeséget összehordtam.. Jövőre felvételizem de sosem árt előre készülni :) )



2014. ápr. 26. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát próbáld meg -

De még más iskolákat is azért jelölj meg, amik picit gyengébbek

2014. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te pesti vagy egyébként?

Még megjelölhetsz más sulikat is (ha több is iskolát lehet megadni) pl. Leövey, Nagy László, Kispesti Deák Ferenc v. akár szakközpeket is

2014. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hmm a másik kérdésnél is beszéltünk :D ez ciki :D

igen Pesti. :)

A Leövey kilőve, mert szempont, hogy olyan helyre menjek ahol nem ismerek senkit, vagy csak kevés embert, és ő ezzel kiesik. :S :)

2014. ápr. 27. 13:18
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha csak 70 pontra vagy képes, ne erőlködj! Annyival takarítónak se vennének fel!!!! Egyébként nem kemény a Károlyi. Csak bejutni nehéz. 100 pont alatt necces!!!
2014. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bolond vagy :D xDDD okéé..akkor nem erőlködöm :( lehetek kukás.(habár azokat jól fizetik :D)
2014. ápr. 27. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont fordítva van. Bejutni egyszerű viszont bent maradni már sokkal nehezebb. Én azt mondom, hogy azért próbáld meg a Károlyit! ;)
2014. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oda jársz? :) bírod a hajtást? :) nehéz, hogy spanyolul tanítják a matekot, bioszt, stb? :D (izé, ha már vagy 10-es :D)
2014. máj. 2. 23:08
 8/12 anonim válasza:

Engem most vettek fel angol haladóba, én már nagyon várom, de tudom, hogy nagyon nehéz lesz bennmaradni

Én a felvételit 68 pontosra írtam meg , de a szóbeli jól ment így felvettek:)

Nyugodtan írj még ha kérdésed van

2014. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Előző évben voltam nulladikos, akkor még szerettem a Károlyit. Idén olyan szinten megutáltatta velem a tanárok magas elvárása és a háttérben folyó kavarások (van egy kedves tanár, aki nagyon szeret fegyelmezni és szívatni mindenkit) hogy úgy döntöttem elhúzom innen a csíkot. És ezzel nem vagyok egyedül. Persze, mindenhol azt mondják hogy húú milyen jó meg ilyesmik, de az csak a nulladik évre vonatkozik. Nem hittem el, hogy ilyen szörnyű lesz a 10. osztály, de a saját bőrömön tapasztaltam, hogy igaza volt a többieknek. A diákok nagy részének pokol az iskola és a kemény (erősebb iskolákban már igen jónak számító) elvárások.
2014. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

köszi a részletes választ.

azért nehéz, mert spanyolul tanulsz egyes tárgyakat, vagy csak mert nagyon szigorúak, szívósak?

2014. jún. 11. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!