Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1989-ben erettsegiztem es...

1989-ben erettsegiztem es most szeretnek jogi egyetemre menni, ujra kell erettsegiznem?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 30. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ...

Van olyan egyetem ahol lehet olyan felvételi pontszámítást kérni hogy diploma(bármilyen diploma) alapján számolják a pontokat...pl. az ME ÁJK ilyen..tehát ha van diplomád akkor nem kell újra érettségizned.

Ha nincs diplomád még,akkor kell egy emelt érettségit tenned vagy magyar,

vagy töri vagy egy nyelvből ahhoz hogy megfeleljél a felvételi követelményeknek.

2014. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszod. Akkor tennem kell egy emelt szintut ezek szerint, mivel nincs meg diplomam es utana mehetek felvetelizni.

Ez technikailag mit jelent? Hol jelentkezem erettsegire es mikor? Azutan kell mennem az egyetemi felvetelire?

Bocs, ha ertetlenkedem, de az en idomben ez egyszerubb volt.

Es mi az a keresztfelev?

Koszonom elore is!

2014. ápr. 30. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:

1 Jelenleg nincs felvételi vizsga az egyetemeken!!!!! (legalábbis alap és osztatlan képzéseken, kivéve a művészeti képzéseket)Felvételi eljárás van!!!!!!! Ez annyit tesz hogy a felvételi pontszámodat az általad benyújtott dokumentumok alapján számolják ki a jogszabály alapján. Tulajdonképpen a felvételi vizsgád az érettségi eredményed.

Keresztfélévvel is indulnak szakok, szóval ha egy egyetem úgy dönt februári kezdéssel is indíthat szakot a keresztfélés csak ennyit tesz.

Neked jelentkezned kell emelt érettségire (és persze felkészülni)mert jogász szakon csak ekkor lesz érvényes a jelentkezésed. Emelt érettségire szept. 5-ig tudsz jelentkezni.

[link]

2014. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!