Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár megbuktathat szabad...

Egy tanár megbuktathat szabad akartból akkor is ha meg van a 3mas átlagom?

Figyelt kérdés
írunk egy kisérettségit és azt mondta akié 1es lesz az meghúzza, pedig csak 2 jegyet ér

2014. máj. 1. 22:58
 1/8 anonim válasza:

Ezt igy nem tudom de azt igen, hogy van par tanar aki sajnos ha nem birja bizonyos diak fejet azt megis buktatja. Ha ez a tanar nem ilyen akkor szerencses vagy. Nekem mar volt reszem belole, volt egy matek tanarom akitol az egesz diak garda tartott olyan szigoru volt. Volt, hogy megbuktatott embereket az osztalyba unalmaban, hogy megmutassa erejet.

Nem fogsz megbukni, nyugi

2014. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
arra nem gondolsz, hogy esetleg csak azért mondta ezt, hogy ne vegyétek fél vállról a dolgot?
2014. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem, de jöhet azzal az indokkal, hogy az 1-es "kisérettségiddel" bebizonyítottad, hogy fogalmad sincsen az anyagról, így nem engedhet át.
2014. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs joga megbuktatni 3-asra, ezt ő is nagyon jól tudja. Ha mégis megtenné, nyugodtan lehet menni reklamálni osztályfőnökhöz és az igazgatóhoz!
2014. máj. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban könnyen megteheti, beír pár hamis jegyet a naplóba, és kész. Nekem gimnáziumban a fizikatanárom volt hasonló: kijavította a dolgozatomat, ami egy erős 3-as lett, erre azt áthúzta, meg visszavonta a feladatokra adott pontokat, hogy ez mégse jó, pedig mindenki másnak elfogadta, és ráírt egy 2-est. És ezt nem egy alkalommal csinálta. Csak én szólni se tudtam érte, mert az igazgató felesége volt, és csak én kaptam volna.

De szerintem egy tanár barom, ha valakit utál, és ezért mindig megbuktatja. Ez neki rossz, mert annál tovább kell elviselnie.

2014. máj. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak megakart ijeszteni titeket, hogy vegyétek komolyan a dolgot...
2014. máj. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy tényleg ijesztgetni akar.

A törvény szerint a tanár osztályoz az évközi jegyek alapján. Nincs konkrétan átlaghoz kötve, és lehet olyan jegy is benne, ami kritikus, de ha az osztályzat a tanuló kárára jelentősen eltér az átlagtól, akkor az osztályozókonferencia magyarázatot kérhet a tanártól. Ha a magyarázatot elfogadják, az osztályzat marad, ha nem, akkor módosítják.

2014. máj. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Igen. Ugyanis a jegyeken túl még a te tudásodat is ismeri (elméletileg) a tárgyban. Más kérdés, hogy általában az átlagtól nem szokás jelentősen eltérni, legalábbis normális esetben, de bármi előfordulhat. Ha úgy érzed, nyugodtan mehetsz panaszra.

Ez egyébként általánosan érvényes, aki csak azért nem mer szólni egy tanár ellen, mert az az akárkinek a pereputtya, az nagyon meg fogja járni a valós életben a meghunyászkodással.

2014. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!