Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az egyetemeken...

Hogyan működik az egyetemeken a diploma témaválasztás?

Figyelt kérdés
Saját magadnak kell kigondolnod miről szeretnél disszertációt írni, vagy a tanár akinél írni fogod az adja a témát?
2009. dec. 26. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre a disszertáció szót nem alkalmazzák, diplomamunka/szakdolgozat a neve. Nálunk, és ez általános, hogy van minden tanszéken kitűznek témákat, amikről írhatsz, és azt is, hogy melyik tanárnál. De az is lehetséges, hogy te találsz ki egy témát, és, ha még találsz hozzá tanárt is, akkor a te témádból is írhatsz.
2009. dec. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Közben utánanéztem és valóban nem alkalmas a disszertáció szó alkalmazása itt, mert az a doktori képzésben (PhD) használatos.

2009. dec. 26. 03:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyetemtől is függ.

Van, ahol ki vannak téve témacímek, és azok közül lehet választani.


Ellenben van olyan, (mint az én esetemben is), hogy én kitaláltam egy témát, hogy miről akarok írni, az alapján ajánlottak nekem oktatót, hogy kinél érdemes megírni, és vele konzultálva leszűkítettük az adott témakört egy témára, így végülis abból írtam, amiből én akartam. Nem is néztem meg, hogy mik vannak kiadva.

2009. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki magának választott. Volt egy formanyomtatvány, amin le kellett adni a címet, külső konzulenst és nagy vonalakban a tartalmát is. Volt, aki előre egyeztetett tanárral, hogy ő legyen a belső konzulens, mert mondjuk az ő szakterületébe illett a téma. Ezt a legtöbb csoporttársamnál el is fogadták. Akinek nem fogadták el a témáját, mondták, hogy mi kellene még bele. Akinek nem volt ötlete, voltak kiírva téma javaslatok is, de általában sajátot írt mindenki.
2009. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még egy jó tanács: nem a téma fontos, hanem a témavezető.
2009. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!