Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi javítását mennyire...

Érettségi javítását mennyire veszik szigorúan?

Figyelt kérdés
ahogy néztem a megoldókulcsot neten 1 (de legesleg rosszabb esetben 2) pont kellene a jobb jegyhez. Van rá esély hogy megkapjam ?
2014. máj. 7. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
érettségin nem a jegy számít, hanem a százalék
2014. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 reptoid ***** válasza:
Mondjuk azért írnak osztályzatot is a bizibe.
2014. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Neki számít a jegy, mert lehet 2 pont kell a 80%-hoz, ami ugye ötös. Mégsem 78% ami még jegyileg négyes. :)

Szerintem ha rendes a tanár, akkor van esély rá. Na meg persze tantárgyfüggő is...

2014. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
ha 1 vagy 2 kell és ismer a tanár (középszint), akkor tuti, hogy a megszerkesztettségben ad majd egy plusz pontot. az annyira szubjektív.
2014. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 reptoid ***** válasza:

A normálisak először úgyis vagy ceruzával javítják ki halványan, vagy bele sem írnak, hanem minden dolgozatot egy külön üres papíron értékelnek le, aztán megnézik hogyan sikerült, illetve megbeszélik a többi tanárral is, hogy milyenek lettek a dolgozatok. Ha van esetleg valami típushiba vagy félreérthetőség, akkor úgyis utólag jelzik a feletteseknek, aztán adhatnak ki kiegészítést a megoldókulcshoz is.


Mikor én érettségiztem és megírtam a matekot, első dolgom volt még ünneplőben elmenni a matektanárunkhoz és átbeszélni vele az érettségit, meg hogy szerintem volt egy kétértelmű feladat :D

Aztán végül jó lett, pedig első körben nem volt benne a megoldókulcsban a megoldás.

2014. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen, ahogy a harmadik hozzászóló is írta a 80%-hoz kellene (matekról van szó) :)
2014. máj. 7. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Írásbelinél nem tudom, de nálam szóbelinél aranyosak voltak, és pont annyi pontot kaptam, hogy azzal meglegyen a 80%. :) Mert amúgy írásbelivel csak 70-akárhány volt, a szóbeli feleletemben volt pár apró hiba, de nem húzták le nagyon az eredményem.

Szóval szerintem elnézőbbek, de írásbelinél nem tudom, mennyire tudnak jófejkedni, mert ott nehezebb, a megoldókulcs megköti az ő kezüket is.

2014. máj. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak mondom, hogy a "jóindulatra"való lehetőség - pontszámban kifejezve - korlátozott. Pláne matekból.


Egy érettségiztető tanár

2014. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
pontosabban (pontok számában) ez mit jelent?
2014. máj. 10. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt így senki nem fogja neked pontosan megmondani. Tárgytól, feladattól függ. De matekból 2-3 pont is necces.
2014. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!