Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus pénzügy-számvitel...

Corvinus pénzügy-számvitel vagy Corvinus gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, nincs semmi esélyem a 458 pontos pénzügy-számvitel határt elérni, de jól sikerült az érettségim, szóval még arra is van lehetőség. (Megjelöltem mindkét szak állami változatát)

Melyikkel tudnék könnyebben elhelyezkedni? A gazdinfo az informatika által ad egy többletet, de keresnek ilyeneket? A pénzügy-számvitel mennyire jó képzés?

Előre is köszi a válaszokat:)



2014. máj. 9. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha ennyire gőzöd nincs ezekről a szakokról, akkor nem hiszem, hogy csak azért könnyedén el tudnál helyezkedni, mert végigtanulsz néhány évet, és megcsinálsz pár tucat tantárgyat.
2014. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gazd. infóról nem sok információm van, de pénzügy számvitelt szerintem megéri. Ezt ha elvéghzed, akkor a mérlegképes könyvelői képzésen például a legtöbb tantárgyat elfogadják, nem kell megcsinálnod, és könyvelőkre mindig van szükség, de az is fontos, hogy érdekeljen, amit tanulsz, és ne csak kényszerből csináld :)
2014. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell konkurencia. Menj csak informatikusnak. :D
2014. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval! Válaszd inkább a gazdasági informatikus szakot.
2014. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves első! Képben vagyok ezekkel a szakokkal, csak mivel nem oda járok, nincs konkrét tapasztalatom róluk... Olvastam sokat ezekről, de mivel mindkettő egyformán érdekelne ezért kérdeztem olyan dolgokról, amiket nem lehet leírásokból megtudni. Azért köszi, hogy idejöttél beszólogatni, de semmi értékelhető infot nem mondtál...

A többieknek köszi a normális választ! Vannak azért még normális emberek.

2014. máj. 11. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézegesd az operatív tanterveket, ha ez segít a döntésben, a corvinusnak nagyon összeszedetten fent van: [link]

Amúgy elsőéves vagyok, szóval túl sokat nem tudok még mondani, csak hallomásokat, például, hogy a gazdinfósok sokat szopnak teljesen irreleváns tárgyakkal (analízis náluk a legelméletibb gtk-n, 200 definíciót kellett megtanulniuk), meg hogy csak vba-t tanulnak, komolyabb programnyelveket nem. Én psz-es vagyok, mindenki mondja, hogy könnyű ezzel elhelyezkedni, de ugye tapasztalataim nincsenek. Amúgy a képzés alapvetően jó, ki lehet egészíteni pl SPM képzéssel (Speciális Pénzügyi Matematika), nehezebb matek, de sok hasznos plusz pénzügyes tantárgy van, ha szereted a matekot, érdemes. Ami nekem nem tetszik, hogy minden félévben van egy hülye menedzsertárgy, ami kb. mindenki szerint csak bullshit (Vállalatgazdaságtan, Vezetés és Szervezés stb.), ez talán kevesebb van gazdinfón. És a magam részéről annyit, hogy én borzasztóan unom már az első féléves számvitelt is, át is akarok menni alkalmazott közgazdaságtanra. De ez ugye szubjektív, sok embernek meg tetszik.

Sok sikert a döntéshez és az érettségihez is. :)

Egy psz-es, akinek a számvitel vizsgára kéne tanulnia :D

2014. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és a jókívánságokat is!:)
2014. máj. 25. 22:45
 8/12 Yc válasza:
100%

Hahó!

Ez életem első válasza ezen az oldalon de megláttam ezt a kérdést és egyszerűen muszáj.

Szóval én a Corvinuson vagyok másodéves gazdaságinformatikus BSc-n. Abból a négy félévből amit eddig láttam kijelenthetem hogy a G-karosok közül nálunk a legnehezebb a matek (értsd: tényleg). És itt a leghasonlóbb a G-karosat messze felülmúló K-karoshoz. Nálunk nem matek 1 és 2 van hanem Analízis, Számítástudomány...mind-mind fél-fél évig. Egyébként az operatív tantervben megnézheted őket. [link]

A szaktársaim körében azt látom, hogy kapkodnak értünk, mint gyakornokokért. Sokszor még keresnünk sem kell csak a képünkbe tolják a lehetőségeket. Természetesen ehhez legyél életrevaló ember, és azért néha figyelj oda arra, amit oktatnak.

Amikor jelentkeztem én is ezen kettő között vaciláltam. De olyannyira, hogy felvettem a pénzügyet második szaknak, ezt most kezdem szeptemberben. Az oda járó barátaim szintén azt állítják, hogy hasonló a helyzet, mint amit én érzek a gazdinfóval. Szerintem bármelyiket választod biztos megélhetéshez juthatsz (kellő érdeklődéssel és talpraesettséggel). Én ezért letolom mind a kettőt :P A Corvinus a lehető legjobb márka amit Mo.-n a közgázos diplomádon láthatnak az állásadók.

Hajrá :)

2014. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ide se kell a konkurencia, menjetek csak pénzügyesnek meg mérlegképes könyvelőnek. :D
2014. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2014. júl. 2. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!