Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a feltételei az előrehozot...

Mik a feltételei az előrehozott középszintű informatika érettségi vizsgának?

Figyelt kérdés

Jelenleg általános tantervű 4 osztályos gimnáziumi tanuló vagyok, 10. évfolyamon.


Szeretnék előrehozott középszintű érettségi vizsgát tenni informatikából (12. évfolyamon kevesebb tárgy maradjon hátra az érettségiből), viszont ezt a tantárgyat én 9. évfolyamon tanultam, 10. évfolyamon már nem, és ezt az előrehozott érettségit 11. évfolyamon szeretném elvégezni. Kivitelezhető-e ez, ha ezt a tantárgyat én csak 9. évfolyamon tanultam egy évig (nem tudom beleszámít-e az, hogy általánosban is tanultam pár évig) és 11. évfolyamon nem vettem fel fakultációt? Az előrehozott középszintű érettségi vizsgára való jelentkezés feltétele-e, vagy nincs semmi összefüggés a tanulással eltöltött évek száma és az előrehozott középszintű informatika érettségi között, illetve van-e valamilyen egyéb feltétele a vizsgára jelentkezésnek? Jogszabályban meg van-e ez fogalmazva?


Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat előre is!



2014. máj. 10. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a te iskolád rád vonatkozó tantervében csak kilencedikre van előírva ez a tantárgy, akkor leérettségizhetsz jövőre. A fakultáció nem számít bele. Más kérdés, hogy a gyakorlatban is lég-e a jó eredményhez ez fakultáció nélkül, de végül is ez olyan tantárgy, amiből sok mindent egyedül is megtanulhatsz.

(Majd biztos jön pár okos ember, aki elmeséli, hogy két évig kell tanulni a tárgyat, ezzel ne foglalkozz.)

2014. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a választ! Igen, ez bennem is felmerült, hogyan fog sikerülni, de saját magamat képzem mostanában ezen a téren. Egyedül is sikerül megtanulni, középszinten nem hiszem, hogy egetrengetően nehéz lenne.


Köszönöm szépen!

2014. máj. 10. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A vonatkozó jogszabály a 100/1997-es kormányrendelet (ha már ilyeneket kérdezgetsz tizedikes létedre, ami dicséretes).

#1

2014. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egetrengetően nehéz, csak rutinosan és gyorsan kell dolgozni a gyakorlatin. És ne felejtsd el a szóbelire megtanulni a könyvtárismeretet, mert már láttam ezen elvérezni embereket, akik azt hitték, hogy majd úgyse azt húzzák ki.
2014. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a teljes körű tájékoztatást, megfogadom a hasznos tanácsokat feltétlenül!


Köszönöm!

2014. máj. 10. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!