Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket ajánlanátok? Kémia...

Melyiket ajánlanátok? Kémia Bsc vagy Biomérnök Bsc?

Figyelt kérdés

Hali!

Melyik szak lenne a jobb szerintetek? Melyiket könnyebb elvégezni? Melyik piacképesebb?

(Kémia az nagyon jól megy, szeretem is...a fizika még elmegy, de a matekot már nemigazán szeretem..)

A Kémia alapszakot (később Vegyész Msc-t) az ELTE-n néztem.

A Biomérnök alapszakot pedig a Corvinuson.

Előre is Köszönöm!



2014. máj. 17. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe véve amiket írtál én a kémia BSc-t javaslom.
2014. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, viszont úgy hallottam, hogy ott nagyon nehéz a matek? Ez igaz?
2014. máj. 18. 19:21
 3/6 anonim válasza:
En ELTE re jarok kemiara csak 2 felevig van matek az elejen. Ha tanulsz meg figyelsz gyakon akkor 2 es tuti megvan pot zh val meg meg tutibb. Vizsgara meg felevente 50 oldalt kell nagyjabol tudni. Szoval kibirhato. Egyenleteket azt viszont nagyon kell tudni anelkül kibuksz.
2014. máj. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az hogy a kemiat tudod nalad mit jelent?
2014. máj. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

#4-es: Emelt szinten 86% lett...

2014. máj. 23. 10:02
 6/6 C2H5OH ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem nagy szerencsém van az ELTE padjait koptatni a kémia szak keretein belül, de ettől függetlenül megpróbálom kicsit objektíven leírni neked az itteni atmoszférát, esetleg útközben a Corvinus biomérnökijéről is ejteni pár szót. Így talán kicsit átfogóbb képet tudsz kapni az alapvető különbségekről és a képzésről, amit a két modul nyújt.


Elsőnek bele is csapnék a lecsóba: minden természettudományos és mérnöki pályán kell legalább két félév matekot és fizikát tanulnod (ha nem többet, ez a legkevesebb), így a matekot sajnos az erősen megtévesztő nevű "Kémia" szakon sem úszod meg. Bár abszolút nem vészes szerintem itt a matek, egy mérnöki szakon eléggé tolják orrba-szájba főleg a vegyipari géptan miatt, és annak fényében is, hogy az egy Mérnöki képzés. Az már megint más dolog, hogy itt több az elméleti kémia.


Megnéztem a BCE-s biós tantervet és ledöbbentem azon, hogy konkrétan nincsenek leírva tantárgyak szerint az egymásra épülések. Nagyon remélem, hogy egy tényleg hiányos táblázatot olvasok, mert ellenkező esetben ez konkrétan egy ... vicc.


Másodszor, a biomérnök nagyban hasonlít a vegyészmérnökire, hidd el jobban, mint gondolnád. A vegyészmérnök inkább kvantitatív, a félüzemi előállítástól kezdve jön képbe az esetek többségében, a vegyészet pedig sokszor kicsi, preparatív munka, egyben egy lazább munkakört nyit meg előtted.


Nem akarom elvenni a kedved semmitől, de még semmilyen Msc-t ne nézegess szerintem nagy hévvel, mivel évente 40, néha ~60 vegyész kerül ki durván 30 Msc-s helyre. Elég durva itt a szórás, meg merem kockáztatni van akkora mint a műszakin, csak itt a különbség annyi, hogy megsimogatják az arcod vagy a fejecskéd mielőtt betolják neked tövig.


Vegyipar mindig lesz, rafinált, talpraesett és szerencsés emberek kevésbé, de egy Eltés diplomával szívesen várnak külföldön (sok ismerősöm kapott már végzés előtt ajánlatokat ide-oda), a Corvinus mint tudjuk meg egy diplomagyár, ami nem tudom pont a bióra vonatkozik-é. Ha vannak kapcsolatok sokkal egyszerűbb, de ezt lehet kompenzálni rátermettséggel és egy nagyon megnyerő személyiséggel. Én is találtam munkát a második félévem során, bár egy elég rugalmas részmunkát, de egy generikus gyógyszercégnél. Ha ügyesen csinálom a dolgaim, lehet lesz egy megüresedett hely valahol számomra ahova diploma után belophatom magam. Sajnos nem tudom megmondani, kinek mennyire leszel szimpatikus és épp ki nézegeti az interneten véletlenül az önéletrajzod, vagy pont téged választanak ki mivel nem ismerlek és nem vagyok te. Megsaccolni se tudom, mert olyan emberek is el tudják végezni ezeket a szakokat akik bár koponyák, szociálisan nemhogy inertek, de egyenesen életképtelenek.


Harmadszor, a biós tantervben nem láttam kritériumtárgyakat ami elég fura, itt eleve kettővel kezdünk amik egymásra épülnek és amire az első éves vizsgák. Igen, az összes vizsgád. Tehát ha nem mész át ezekből, akkor egy év múlva újra próbálkozhatsz. Ha akkor sem sikerülnek érzékeny búcsút vesztek egymástól mint intézmény és tanulója, mert ezeket két felvétel alatt teljesíteni kell.

Megjegyzem, ekkor már nagy eséllyel buktad az állami ösztöndíjad és egyre közelebb kerülsz a csúnya 36 kredithez, amit 3 aktív fél év alatt kell bemutatnod különben szintén elválnak útjaitok az egyetemmel.


Így szórják ki amúgy a szak kétharmadát, ebbe beletartoznak azok akik feladják, meggondolják magukat, nem tetszik, sok, nincs életed, porhüvelyednek érzed magad stb stb, nem akarsz ennyit szívni egy bizonytalan 120-as nettóért. Lehet ebből is rendesen pénzt csinálni, ha vannak ötleteid és ismersz embereket.


Első félévben 12 tárgyad van, durván 2-3 kreditesek hogy szívj, szintén minden egymásra épül a kövi félévben, így ha valamit buksz akkor csomó tárgyat nem vehetsz fel. Ha nincs meg a gyakorlatod természetesen alap dolog, hogy a vizsgára nem mehetsz el.


Szerintem válaszd a Corvinust, mert lesz mellette életed és több eséllyel nem bánod meg. Eszméletlen sokan jönnek ide olyanok, akik nem ezt várták. Nagyon kell szeretned még akkor is, amikor legszívesebben vért hánynál az egész egyetemtől. De baromi egyszerű a kérdés, xy-mérnök akarsz lenni vagy vegyész? Ha tényleg a bió mellett döntesz, akkor inkább BME, ott van arra épülő mesterképzés is a Corvinussal szemben (hehe), elismert, nagy presztizsű egyetem. De ott nagyon sokszor meghalsz kicsit lélekben.

2014. jún. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!