Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ehhez van joga egy igazgatónak...

MuSky kérdése:

Ehhez van joga egy igazgatónak? Többi lent

Figyelt kérdés

az egyik ismerősömet nem azt mondta a gimis igazgatója, hogy vagy levágatja a haját, vagy elbocsájtja.

azzal indokolta ezt,hogy a hosszú haj nem méltó egy mérnökhöz (ugyanis építésznek tanult) mivel úgy nem lehet komolyan venni és ezért le kell vágatnia.


nincs benne a házirendben,hogy pontosan hány cm-es haj a megengedett csak úgy egyénileg elbírálják,hogy mi számít már túl hosszúnak és mivel ő egyébként másban is renitensebb volt így számon kérte rajta ezt.


ez nem számít hátrányos megkülönböztetésnek ?

nem is az,hogy törvényes-e de etikus ilyet tenni ?



2014. máj. 19. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá joga.
2014. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne, de akármit leírhat indoknak, hogy később ne tudjon a diák fellebbezni. Én már azt is túlzásnak tartom, hogy gimnáziumban azért igazgatóit adnak, ha valakinek ki van festve a körme. Nehogy már a haja hosszát is megmondják, ilyet is csak az észak-koreai katonaságról hallottam.
2014. máj. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ilyen esetben mit tehet az ügy érdekében ?
2014. máj. 19. 09:05
 4/6 Silber ***** válasza:

Panaszt tehet a dékánnál. Emellett kérhet más tanárt aki javítja a vizsgáját, vagy vizsgabizottság előtti számadást a tudásáról. Azonban a tanárok nem szeretik felülbírálni a másik döntéseit, sok jóra ne számítson.

Valamit valamiért. Én is kivettem a fülbevalómat az első félévem végén, igaz saját döntés alapján.

2014. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Silber ***** válasza:
100%
Ó, úgy látom ez gimnázium. Az más. Ellenben gimnáziumban nem mérnököket képeznek. Kis fogalomzavar.
2014. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen azt tudom, a mérnöki státuszt csak úgymond megelőlegezte neki ha majd ezen a pályán fog továbbtanulni, amit ott elkezdett (építészet)
2014. máj. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!