Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt ehhez joga az Igazgatónak?

Volt ehhez joga az Igazgatónak?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, beilleszkedési gondokkal küzdök, s nem tudok sok ember előtt megnyílni, így osztálytársaim előtt sem. Mivel nem beszélek ők beszélnek hozzám, de nem is akárhogy eléggé sértően és én nem tudok visszaszólni nekik. Féltem is egy ilyen nap után (egy olyan nap után amikor nem hagytak békén, egyfolytában szekáltak) bemenni a suliba így hát másnap hiányoztam és azutáni nap is egészen két héten keresztül. Majd bementem és megtapasztaltam, hogy valami más lett. Az osztálytársaim békén hagytak. Kiderült az Igazgató tett lépést: beszélt rólam az osztálynak, amire nagyon mérges lettem, mert egy, hogy a hátam mögött, kettő, hogy nem kérte meg erre senki főleg én nem. Ha megkérdezte volna, hogy beszéljen-e az osztállyal az érdekemben, határozottan nemet mondtam volna. Lehet, hogy jót akart, de akkor is előtte meg kellett volna kérdeznie engem is, hiszen egy nehezen megnyíló személynél, aki zárkózottabb a többieknél, egy ilyen lépés akár rosszabb irányba is fordulhat. Igaz békén hagytak,......egy ideig, de aztán újra kezdődött minden és én sem változtam, sőt mellette az osztály sok mindent megtudott rólam, amit igazán nem akartam, hogy tudjanak.
2011. dec. 27. 02:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az igazgató nyilván a szüleidtől tudta meg a pánikbetegségedet - mert az nem megoldás, hogy nem mész iskolába emiatt. Ha zavar, hogy tudják rólad, hogy pánikbeteg vagy, akkor nem menekülni vagy kibújni kell a problémák alól-elől, hanem megoldást találni rá. Senkit sem fog érdekelni x év múlva, hogy neked azért nincs mondjuk érettségid, mert pánikbeteg voltál és ezért heti három napot hiányoztál...

Valószínűleg pszichológushoz is jársz, ha valóban pánikbeteg vagy és beilleszkedési nehézségeid vannak, szerintem jobban be kellene tartanod, amit ő javasol.

2011. dec. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Egyrészt: Kitalálhatsz magadnak bármilyen betegséget, akkor is tudni kell beilleszkedni, ez a felnőtt élet, másnak sincs lehetősége arra, hogy a gondjai miatt ne járjon dolgozni vagy iskolába, vagy akárhová. Tanuld meg kezelni az ilyen helyzeteket, tanuld meg megvédeni magad, mert az élet ilyen, és nincs más lehetőséged. Legalább másnak ne okozz problémát azzal, hogy meg sem próbálod. Amúgy meg jobban örültél volna egy óriási leb*szásnak, hogy hogy képzelted azt, hogy nem mész be két hétig? Meg igazolatlan óráknak, meg kirúgásnak? Örülj neki, hogy tolerálták a hülyeségedet, máshol ilyen nincs. Légy hálás az igazgatónak, hogy megpróbált megvédeni. Ha meg változtatni akarsz, akkor szedd össze magad. Ahogy mondtam, nincs más lehetőséged. Ha más nem, legalább a józan eszed gondolkodtasson el rajta, hogy megéri-e így viselkedni.
2011. dec. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Masodik, azert ez nem egeszen igy mukodik.

Van olyan mentalis betegseg, ami komoly gondokat okoz, es nem azon mulik, hogy a kerdezo elgondolkodik, hogy "megeri-e" igy viselkedni. Az mas kerdes, hogy ha valoban beteg, akkor jobban meg kellene fogadnia a pszichologus javaslatait, es a gyogyszereit rendesen szedni.

A panikbetegseg es a beilleszkedesi zavar komoly mentalis betegseg.

2011. dec. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lássuk csak, anyukám is és nővérem is pánikbeteg, úgyhogy pontosan tudom miről van szó. Éppen ezért jobban jártál, hogy tudják az osztálytársaid. Hogy miért? Mi van akkor, ha ott jön rád egy roham? Tehát így is úgy is kiderülne a dolog. Az egyetlen különbség az az ,hogy most már tudják, hogyan reagálják le, ha éppen rohamot kapsz és nem csak néznek, hogy hú ezt meg mi lelte. Örüljél, hogy olyan igazgatót kaptál, akit érdekli egy diákja sorsa.
2011. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem jogi kérdés, hanem inkább erkölcsi, az igazgató a te javadat akarta, tényleg nem megoldás hogy emiatt nem mész iskolába, tudom nehéz, mert keresztül mentem ezen, kell hogy legyen célod, hogy tudd miért tanulsz, miért kell bemenned, és képzeld el az életed néhány év múlva úgy, hogy az iskolát hanyagoltad, és úgy hogy elvégezted jó eredménnyel. Volt középsuliba osztálytársam aki hasonló gondokkal szenvedett, pánikrohamok jöttek rá, és a sulitól 10 km-re lakott, így busszal kellett közlekednie, nem bírta a tömeget, és volt hogy megállította a buszt, hogy rosszul van, sokáig nem jött ő sem suliba, az ofi közölte velünk hogy mentális beteg, de ő simán fel is vállalta mikor visszajött, sőt ha nem volt jól szólt a tanárnak h kimenne óráról stb. Ne szégyelld ezt, a mai világba sajnos egyre több az ilyen beteg
2011. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal.

Felnőttként látom, hogy az élet kegyetlen, sokszor egyik ember le se sz...rja a másikat,vagy még rosszabb, örül, hogy a másik lesűllyed. (fog-e valakit érdekelni, hogy nem lesz végzettséged, állásod, miből élsz meg? a szülők teljesítő képessége is lassan kimerül)


Adj hálát azért, hogy az igazgató törődik veled. Biztos, hogyha előtted teszi meg, még megalázóbbnak érezted volna. Abba a kézbe kell kapaszkodni, ami feléd nyúl.

Látod, ha problémád van, hozzá fordulhatsz.

A betegségeddel ne élj vissza, tanulj amilyen keményen csak tudsz.

Tudom, hogy számít, hogy most hogyfogadnak el, de méginkább az számít, hogy mennyit tudsz itt tanulni, tovább lépni, hogy miből, hogyan fogsz majd meélni, amikor ezeknek a gyerekeknek a nevét már el is

felejtetted.


(én is azt hittem, ilyennincs, mert anny8ira FONTOSAK az életemben, de én is elfelejtettem már 20 év távlatából halál-bosszantó kolléga nevét.)

2011. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!