Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Ti hogyan...

Egyetemisták! Ti hogyan tanultok meg egy 3-400 oldalas könyvet vizsgára?

Figyelt kérdés
Hogy lehet hatékonyan és viszonylag gyorsan ezt véghezvinni? Segítsetek légyszi, most van életem első vizsgaidőszaka!
2009. dec. 29. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fejezetenként rövid kivonatot készítek belőle lapokra, amire vázlatosan a lényeget írom. Ha nem akarok lapokkal szórakozni, akkor jelölőfilccel húzom ki már az első elolvasáskor is.
2009. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én csak átlapozom 10-20 perc alatt (ami érdekel, beleolvasgatok), és ami fontosnak tűnik, szamárfület hajtok a lap tetejére. másnap a szamárfüles oldalakat elolvasom rendesen. kész. a fontosból + érdekességből már át lehet menni egy vizsgán. 1 óra volt.
2009. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is fejezetenként jegyzetelek. Az nem igaz, hogy a fontos meg érdekes elég, mert vannak olyan tanárok, akik minden kis apróságba belekérdeznek. Aki 3-400 oldalas könyvet ad fel, akkor az nem lehet valami könnyű vizsga....
2009. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

16:40-es: nem azt mondtam, hogy fontos/érdekessel 5-ösöket gyűjtök sorozatban... csak azt, hogy át lehet menni vele a vizsgán. vagy ha kicsit szerencsétlenül jön ki, akkor UV. 2 próba elég.


amúgy nem 1 vizsgám volt, amire 3-4, hasonló vastagságú könyvet kellett tudni hozzá. nyilván nem szóról szóra, a kisbetűsekkel..

2009. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A polgári jog államvizsga jut eszembe, ott kb. ezer oldalakban mérhető az anyag, hehe. Ki kell jegyzetelni az egyes részeket, és ha az olvasás során van egy-két gyanús dolog, ami "jó kérdés alapanyag lenne" mert pl. kivétel, azt külön kigyűjteni a jegyzetbe. De végső soron olyan nincs, hogy minden apró részletre kitérően meg lehessen tanulni egy 3-400 oldalas könyvet.
2009. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!