Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők! Ti mennyit...

Érettségizők! Ti mennyit tanultok szóbelire?

Figyelt kérdés
Hogy álltok a tételekkel? Hogyan osztjátok be az időtöket? Valami tipp a hatékony tanuláshoz? Na és az írásbelik hogy sikerültek?

2014. máj. 20. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még el se kezdtem pedig már kéne de lusta vagyok. Egyébként matekból majdnem 3-as lett 35 pont a törim 64 pont ott mehetek az ötösért az irodalmat meg nem tudom mert nem mondja el a tanár.
2014. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én eredményeket sajnos nem tudok, titkolóznak :D De szerintem egész jók lettek.Szóbelire már elkezdtem készülni, minden napra 3 tételt osztottam be kb., 4-5 pihenő nap kivételével. Van olyan ismerősöm aki meg a napokat osztotta be, hogy pl. hétfőn magyar, kedden töri.. Csak nekem azzal az a gondom, hogy úgy nem tudnám nyomon követni, hogy milyen ütemben haladok...Amúgy a baj, hogy nem veszem komolyan és már jópárszor elcsúsztam, és másnap többet kellett, de akkor megint toltam... Viszont az a szerencsém, hogy nagyon gyorsan tanulok, a tételek ki vannak dolgozva, szóval általában 1-szer vagy 2-szer elolvasom, esetleg közben kihúzok pár fontosabb sort, figyelmesen olvasok(!!), és utána felmondom hangosan fejből. Néha mérem az időt is. Általában fél-1 óra 1 tétel, főleg ha már fáradok akkor 1 körül.. De pont emiatt a jó tulajdonság miatt bohóckodom el... Szóval jó tanulási módszernek tudom mondani, hogy ne gépezz közbe... xD Mert ilyenkor minden érdekesebb lesz hirtelen. Neked hogy ment az írásbeli? Hogy osztod be az idődet? Sok sikert!
2014. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Írásbelik közepesen sikerültek, matekból nem kell szóbeliznem, szóval ez is pozitívum, viszont mindig elkezdek tanulni, de megunom a 2. sor után így még egy tételt se tudok, pedig eddig ha témazáró volt mindig készültem, kidolgoztam pl 3 oldalt és egy nap alatt megtanultam, nem tudom mi van velem, de nem tudok koncentrálni, pedig elterveztem a napi 4 tételtanulást hogy beleférjek az időbe de már nagyon csúszok:) Köszi, neked is sok sikert!
2014. máj. 21. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz én tavaly érettségiztem, de elmondom, hogy én hogy csináltam szóbelinél. :)

Úgy csináltam, hogy beosztottam a tételeket: Minden napra legyen 1 tétel a különböző tárgyakból. A tételeket érdemes időben kidolgozni, azon belül pedig szövegkiemelővel a fontosabb részeket kiemelni. Tanuláshoz nekem a többszöri átolvasás, majd szóban visszamondás jött be. Sok sikert a szóbelikre!

2014. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ki ki van dolgozva, de 80 tétel van, és nincs annyi nap:)) kicsit bele kell húzni, de nem rossz ötlet. Köszi:)
2014. máj. 21. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor minden napra 2 tétel a tárgyakból. :P Hidd el, meg lehet tanulni. (utolsó voltam)
2014. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!