Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » (Érettségizők) Hogy készültök...

(Érettségizők) Hogy készültök a szóbelire?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nyálazom a tételeket, de nem nagyon akar megmaradni semmi!!! :(
2009. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
magyarból megvan 22/18. töriből viszont hozom a formám abból 27ből csak öt. és jún 23 érettségi
2009. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is 23-án szóbelizek,és eléggé tartok tőle.
2009. jún. 2. 19:06
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Romaniaban erettsegiztek??? :)

csak mert en is 23-an kezdek...kicsit be vagyok...AAAAAAA

szobeli tetelek mikor lesznek a neten?

2009. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
utolsó: hogy érted, hogy mikor lesznek a neten? nem kaptad meg őket már hónapokkal ezelőtt?:)
2009. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
86%

Érettségizettként:

-igazából nem lehet rá felkészülni. Ha előtte jártál órákra semmi meglepetés nem érhet. Ha matekból szóbelizel- és van képletgyűjtemény-,akkor sem kell megijedni mert abban minden benne van :)

Érettségire beraknak egy csomó könyvet amiket ha ügyesen forgatsz bármit megoldhatsz vele úgy hogy utána csodás feleletet adhatsz elő.

2009. jún. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
93%
És lehet benn a szóbelin a felkészüléshez segédanyagot használni? (saját jegyzet, atlasz, könyv, stb?)
2009. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Saját jegyzet? :O Jóhogy már a füzetedet be ne engedjék... :D

Amúgy atlaszt lehet használni törinél, szöveggyűjteményt irodalomnál, de ennyi! :)

2009. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
77%
én tavaly érettségiztem. kb 2 héttel az érettségi előtt eldöntöttem hogy elkezdek tanulni, de csak egy héttel ezután kezdtem meg napi 5 órát tanultam az udvarunkon feküdve egy pléden, a kutyát kiengedtem, és tanulás közben játszottam is vele, és mindenből rendesen lefeleltem. Ha tudsz rendesen irodalni műveket elemezni akkor már csak egy kis életrajz az író-/költőről és megvan, nyelvtanra kell egy kicsit tanulni, de ha figyeltél az évek során akkor mindent tudni fogsz, törinél az atlaszba szinte minden évszámot megtalálsz, és a térképekről is rengeteg dolgot le lehet olvasni, matekből a 4jegyű függvénytáblázatban mindent megtalálsz, ha nem értél el 20%ot az írásbelin(ami nem valami jó teljesítmény), az idegennyelveket nem tudom, abből nekem nem kellett mert felmentésem van, ahelyett 2 választottatt kellett, info, és föci volt, infóra nem nagyon kellett tanulni, ha otthon vagy az informatikában, ami egy mai gyereknél nem ritka, föciből a természetföci részénél sokmindent meglehet találni a térképen álltalában, de a társadalomföldrajz részére tanulni kell kicsit. Én ennyit tudtam mondani tapasztalatból... Remélem tudtam segíteni.
2009. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mázlim az volt, hogy 2 éve előrehozott angolból tavaly pedig előrehozottan infóból érettségiztem, így idén "csak" töri-irodalom-nyelvtan tételekkel szenvedek:) Mivel a törit imádom, ezért csak 5 tétel volt abból, amit magolósnak véltem, a többit átnéztem, ezeket pedig tanulom, de van olyan, amit simán ki lehet nézni az atlaszból, szóval a legszemetebb tételt is kipipálhattam:D Magyarból verset jól tudok elemezni mert új tanárt kaptunk aki hihetetlen jól megtanított rá, a lényeg az, hogy gondolkozz, mi miért, szerkezet, műfaj, műnem, központi motívum, szimbólumok, metafóra, alliteráció, stb stb stb.... a nyelvtanból pedig 10 olyan van amiről az embert ha minden tudás nélkül megkérdezik akkor is tud beszélni (pl ezek az információs marhaságok hatása a társadalomra... és akkor bedobod a szmájlikat, rövidítések és egyéb 5letek:D)

Visszatérve, mi jún 15, 16-án szóbelizünk, és 5 hét volt a tanulásra

1. héten pihentem

2. héten pihentem

3. héten kidolgoztam a törit (mázli h a magyar tételeket a tanár minden héten kikérdezte doga formájában...)

4. héten megkaptuk az eredményeket, pihentem

5. hét első felén pihentem, az utolsó pár napra pedig beosztottam, hogy déltől-4ig óránként egy tétel, utána 4-5 ig pihi utána 5-8ig szintén 1 tétel/óra

vannak olyan tételek, amikre elég 10 perc, mert tudod és kész:D

a magyar hátramaradt 10 nyelvtan tételt meg hétvégére hagytam, abból szombat 7 tétel, vasárnap 3 és átnézem még egyszer az egész anyagot

magyarnál még jó, ha hozzá olvasod a művet illetve a tankönyvet, nekem segít, viszont a törinél nem, mert a Száray papa féle sorozat van meg abban meg a források azok amik igazából jók a többi meg oldalakon keresztül húzott rizsa...

és már megint elkalandoztam:)

Ja és még sokat segít a stressz:D, (eltés külön tanárom mondta, ha nem lennének határidők semmit sem fejeznének be:D)ha emlékszem tavaly 3 napom volt 20 infó tételre, na akkor szőlőcukor halmok és teáspalackok gyülekeztek a közelemben:D

a tanulási módszereim kissé emlékeztetnek az egyetemistáékéra:D:D de mindenképpen hatásos (nekem legalábbis:D)

2009. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!