Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyar szóbeli - valaki...

Emelt magyar szóbeli - valaki egy-két tanácsot tud adni? Miféle támpontok azok, amelyeket csak ott tudhatsz meg?

Figyelt kérdés
2014. máj. 30. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A nyelvtanfeladat, mondjuk. Mire vagy kíváncsi pontosan?
2014. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az irodalmi részre. Miféle szempontokat adnak meg? Oldható? Én a Corvina Kiadó által megjelentett könyvből készülök, ill. a Mohácsy-féle könyvből írtam a tételekhez pár gondolatot pluszban. Szerinted ez elég lesz ahhoz, hogy az irodalomból szépen feleljek?

Nem tudja valaki, hogy pl. az Esti Kornélból fognak részletesen kérdezni egy-egy novellát (megmondják, hogy ebben és ebben a novellában miről van szó?)?

2014. máj. 30. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne arra számíts, hogy kérdezgetni fognak. Neked kell szépen eléjük leülni a vázlatoddal, amit előtte kidolgoztál, és elkezdened a feleletet, lehetőleg addig kell magadtól beszélned, ameddig csak tudsz.

Te magad otthon építs fel egy kerek feleletet. Ha nem is térsz ki minden szempontra, egyet dolgozz ki jó részletesen és meggyőzően érvelj. Támpontok? Nem tudom, mire érted. A lényeg, hogy erre előre készülj, a fejedben legyen "kidolgozva", hogy erről és arról a műről/nyelvtani anyagról mit kell elmondani.

2014. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként irodalomból nem lesz olyasmi, legalábbis emlékeim szerint, hogy megadnak egy tömörített versiont. Ott lesz kirakva mint a piacon a sok szöveggyűjtemény, verseskötet stb., ami csak előfordul. Eredeti szöveget szabad használni. Az már más, hogy előtte el is kell olvasni, nem ott, mert azzal csak az időt húzod... Ott az csak arra van, h pl. konkrét példákat rendesen idézhess, meg ellenőrizhesd, h jól emlékszel-e.
2014. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Corvina kiadó könyve pocsék, ne akarj arra építeni. Tele van hibákkal, és édeskevés az, ami benne van. Ezt tanárként mondom.
2014. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor üzenem, hogy a kiadók nevét, ha tulajdonnév szerepét tölti be, nagybetűvel írjuk, ill. az és elé akkor teszünk vesszőt, ha két tagmondatot köt össze.
2014. jún. 1. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen "okos" vagy, tudhatnád, hogy elgépelés is van a világon, és a mondatokat nagybetűvel kezdjük. De mit is várni attól, akinek annyi esze van, hogy abból a könyvből tanul?!
2014. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
amint fent is jeleztem, nem csak a corvinás könyvből tanulok. Amennyiben ennyire tájékozottnak véli önmagát, kérem, adjon más forrást. Számos irodalomkönyvet átnéztem a témákat illetően, ill. a könyvtárban talált kisegítő irodalomkönyveket is kölcsönöztem. Lásson csodát, a témát illetően egy-két mondatot találtam. Húha, milyen más esélyem van? Elárulom: a könyvből készülni; mivel a címben megjelölt feladathoz más forrást NEM találtam. Ismétlem, kérem, lásson el forráscímekkel, amelyekből készülni tudok! Ígérem, ha tudom, meghálálom!
2014. jún. 1. 13:32
 9/10 anonim válasza:
Nyelvtanból lehetséges olyan, hogy írni kell, vagy csak szóban folyik? Pl. elemezni egy alárendelő mondatot stb.
2014. jún. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Tanárember!


Üdvözletem küldöm az érettségi után. Sikeres szóbeli érettségit tettem.


Utóirat: köszönöm a segítségét a források terén. Nagyon sokra mentem vele. Ha az óráján is ezt csinálja, gratula. Remélem, a gyermekeimet nem ön fogja tanítani. :)

2014. jún. 9. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!