Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia emelt szóbeli. Tanácsok?

Biológia emelt szóbeli. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bioszból emelt szinten érettségizek... 6-án szóbelizek és szeretnék némi tanácsot kérni azoktól, akik már túl vannak rajta (2013 és a többi év). Egész nap csak tanulok rá és mégis egyre inkább szétesik minden... iszonyatosan rettegek, félek, hogy olyan tételt húzok ki, ami kevésbé megy, vagy a tételek nem maradnak meg "mélyen" bennem, már azt se tudom, mi megy, mi nem megy és rettegek a biokémiától. Pedig a biológiát szeretem, de ez az érettségi kezd kész rémálommá változni (szó szerint, már olyanokat álmodok, hogy megbukok). Sajnos az írásbelim nem lett túl fényes, olyan 3-mas körüli pontokat számoltam (szkeptikusan), a szóbelivel kéne felhúznom az összteljesítményt 45%-ra. Csak erre tudok gondolni, hangosan olvasom a tételeket, visszamondom őket, próbálom besüveszteni az agyamba őket... mégis egyre elkeseredettebb vagyok és néha legszívesebben eldobnám a könyveim és csak sírnék. Aki hasonlóan izgulós, az hogy nyugtatja le magát? Illetve aki az elmúlt években érettségizett, miket tapasztalt? Ha félt ő is ennyire, reménytelennek érezte a helyzetet, hogy aratott mégis sikert? A tanárok.... segítenek valamennyire? Mit tegyek, hogy ne rettegjek? Jól jönne egy-két útravaló tanács :)


Köszönöm.



2014. jún. 1. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia, sajnso én már 2x is érettségiztem emelt bioból, de azt kell, hogy mondjam, aki tanult a középiskolában az megbukni nem tud! Amit nem tudsz arra rákérdeznek, rávezetnek, persze ha már harmadik féle rávezetéssel se tudod, akkor tovább mentek, de sok pontot össze lehet szedni józan paraszti ésszel. Igena biokémiát azt meg kell érteni, és sajnos elő elő fordul szóbelin (enyémben is volt valamennyi), de a lényeg, hogy amikor kihúzod a tételt ne ijedj meg, meg kell nyugodni, és a legjobb tudásod adni, meg lesz az! Sok sikert
2014. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Addig még van 4 nap:) A legfontosabb: ne fáraszd ki magad. Nincs értelme annak, hogy egy hétig éjszakázol, alig alszol, mert szóbelin olyan kómás leszel, hogy az se jut eszedbe, amit amúgy tudsz.

Kelj fel emberi időben, tanulj rendesen, de közben tarts szüneteket, este meg időben feküdj le és aludd ki magad. Főleg a szóbeli előtti napon.


A tételekhez vannak segítő kérdések. Ha totál semmi nem jut eszedbe (de miért ne jutna), akkor legalább a kérdésekre megpróbálsz válaszolni, az is valami.

Plusz a tanárok úgy is kérdeznek, ha valamit kihagysz.


Egyébként nekem jó tapasztalataim voltak, teljesen korrektek és kedvesek voltak a vizsgáztatók, tényleg megpróbálták a lehető legtöbbet kihozni az emberből.


És még valami: ha elsőre szarnak is tűnik a tétel, nyugodj le és gondold végig.

Mikor anno vizsgáztam, kihúztam a tételt, és a címe valami olyasmi volt, hogy egy hazai erdő. Majdnem szívrohamot kaptam, mert a társulásokkal mindig hadi lábon álltam, aztán mikor elolvastam a tételt, kb. semmi köze nem volt a hazai társulásokhoz:D Szén körforgását kellett elmondanom, meg ilyen populációs kölcsönhatásokat vagy mi a fenének nevezték:D (versengés, predáció meg ezek..)


A B tételhez meg elő kell venni a józan paraszti eszed. Sokszor a válaszok fele benne van a szövegben, csak meg kell keresni. Pl. nekem humán genom projekt volt, és a kérdések között szerepelt, hogy mi a program lényege. Ez gyakorlatilag le volt írva a szövegben...

Volt valami számolási feladat is, attól első olvasatra megint csak majdnem sokkot kaptam, aztán rájöttem, hogy egy sima szöveges matekpélda biológiának álcázva...


Szóval nyugi:) Szerintem azokat nézd át, amiről úgy érzed, hogy tényleg totál nulla tudásod van belőle, és ha kihúzod, megszólalni se tudsz:D

2014. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mindegyik tételt nézd át (még egyszer)-

Hogy mindegyikről tudj mondani majd valamit

2014. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Délután mész?

Hányra?

2014. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Nem, délelőttre megyek, 10-re.
2014. jún. 2. 16:31
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is 10-re megyek:D állattan pl férgek, madarak ilyesmik gyakran előfordulnak??
2014. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Passz, ez az első emeltszintűm :)
2014. jún. 3. 07:58
 8/16 A kérdező kommentje:
De a témaköröket nézve, nemigen lesznek. Talán, ha 1 tétel szól róluk, nem emlékszem pontosan.
2014. jún. 3. 07:58
 9/16 anonim ***** válasza:

...én is 6-án de. 10-re megyek :D

Amúgy picit én is parázós vagyok, minden ilyen szitu előtt, de utólag mindig rájövök, hogy felesleges. Menni fog simán, elvileg a tanárok ott kedvesek, segítenek, nem az a céljuk hogy minél rosszabb eredményed legyen. Mosolyogj, nézz a szemükbe és próbáld határozottan előadni magad.

2014. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Vajon megmondják ott helyben, hogy mennyi pontot kaptunk az 50-ből?
2014. jún. 3. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!