Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia emelt szóbeli. Tanácsok?

Biológia emelt szóbeli. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bioszból emelt szinten érettségizek... 6-án szóbelizek és szeretnék némi tanácsot kérni azoktól, akik már túl vannak rajta (2013 és a többi év). Egész nap csak tanulok rá és mégis egyre inkább szétesik minden... iszonyatosan rettegek, félek, hogy olyan tételt húzok ki, ami kevésbé megy, vagy a tételek nem maradnak meg "mélyen" bennem, már azt se tudom, mi megy, mi nem megy és rettegek a biokémiától. Pedig a biológiát szeretem, de ez az érettségi kezd kész rémálommá változni (szó szerint, már olyanokat álmodok, hogy megbukok). Sajnos az írásbelim nem lett túl fényes, olyan 3-mas körüli pontokat számoltam (szkeptikusan), a szóbelivel kéne felhúznom az összteljesítményt 45%-ra. Csak erre tudok gondolni, hangosan olvasom a tételeket, visszamondom őket, próbálom besüveszteni az agyamba őket... mégis egyre elkeseredettebb vagyok és néha legszívesebben eldobnám a könyveim és csak sírnék. Aki hasonlóan izgulós, az hogy nyugtatja le magát? Illetve aki az elmúlt években érettségizett, miket tapasztalt? Ha félt ő is ennyire, reménytelennek érezte a helyzetet, hogy aratott mégis sikert? A tanárok.... segítenek valamennyire? Mit tegyek, hogy ne rettegjek? Jól jönne egy-két útravaló tanács :)


Köszönöm.



2014. jún. 1. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudod meg, amikor kiosztják az érettségi bizonyítványt - amikor a közép szóbeliket is megtudod a vizsgaidőszak végén.

De ha mosolyognak, bólogatnak, nem kérdeznek nagyon sokat, ha mégis, nagyjából tudsz rá válaszolni, sokat nem bukhatsz.

2x20 pont a tartalom és 2x5 az előadásmód.

2014. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Oh, ez jól hangzik :D 30 ponttal már boldog lennék :D
2014. jún. 3. 20:20
 14/16 anonim ***** válasza:
Hany szazalekos lett?
2014. jún. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én is rettenet izgulós vagyok, és körülbelül hasonlókat érzek, már semmi nem marad meg!!!

Én 6-án megyek, van aki 5-én??? Majd valamilyen formában leírhatná, milyen tételt/tételeket tudott meg!!! :((

2014. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Végül hogy sikerült nektek? :D én jövő7en megyek és eléggé be vagyok szarva :D
2015. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!