Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés másik szakra...

Átjelentkezés másik szakra (karra)? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Műszaki karról, nevelés tudományi karra szeretnék menni ugyanazon a főiskolán. Műszakin egy évet jártam, de már nagyon tervezgettem félév óta a váltást, év végén pedig a kellő kreditem nem lett meg,így valószínűleg fizetősre tennének műszakin. Pótfelvételiznem kell (mint ahogy érettségi előtt tettem ),vagy intézményen belül ez megoldható ? Esetleg ezt főiskolája válogatja ,hogy hogyan működik ?

2014. jún. 2. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Főiskolája/egyeteme válogatja. Kérdezz rá a tanulmányi osztályon. Az ELTE-n például szakot lehet váltani, de kart nem. Szakot is csak akkor, ha köze van a kettőnek egymáshoz (nagyon indokolt esetben lehet csak eltérni) + természetesen egyébként is meglett volna a felvételi pontod és egyéb követelmények (pl emelt biosz).
2014. jún. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,akkor pótfelvételizni kell ezek szerint. Minden gond nélkül megpróbálhatom a tavalyi érettségi eredményemmel,ugye ?
2014. jún. 2. 08:33
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem feltétlenül kell mindenhol pótfelvételizni, ettől függetlenül csak akkor veszenk át, ha amúgy is meglett volna a pontod (esetleg néhánnyal kevesebb). Ettől függetlenül az a legegyszerűbb megoldás. Viheted nyugodtan a tavalyi, sőt, akár a 10 évvel ezelőtti eredményeid is (pedig akkor még más volt a pontszámítás és nem volt külön emelt-közép sem).
2014. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !! : )
2014. jún. 2. 10:05
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha az adott intézmény eltanácsol (túl sok sikertelen vizsga) akkor a következő szemeszterbe járhatok a másik karon ha felvesznek ?
2014. jún. 2. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, sőt, a legtöbb helyen akár ugyanarra a szakra is visszajelentkezhetsz, s a már megcsinált tárgyaidat nem is kell mégegyszer. Sokan szoktak ezzel trükközni :) Persze nem mondom hogy minden egyetemen így van, de másik karra/szakra mehetsz nyugodtan, nem lesz gond. Arra figyelj, hogy ha államin vagy, nehogy kicsússz az időből.
2014. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségedet, sajnos most írt a Tanulmányi Osztály,hogy ez minden rendben is lenne, de elvileg pótfelvételivel csak önköltségesre mehetek :( Sajnos igen hamarabb kellett volna gondolkozni.
2014. jún. 2. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!