Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 0 kreditem lesz ebben az...

Ha 0 kreditem lesz ebben az évben, akkor kirúgnak vagy csak áttesznek fizetősre?

Figyelt kérdés
és ha csak fizetősre tesznek át, akkor szeptemberben passzíváltathatom magam?
2014. jún. 2. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán olvasd el az iskolád szabályzatát, hogy mi történik ilyenkor.
2014. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ír semmit ezzel kapcsolatban.
2014. jún. 2. 11:51
 3/8 A kérdező kommentje:

vagy mégis.. :D


"amennyiben az államilag támogatott képzésre felvett hallgató az utolsó két aktív félévében nem szerezte meg az ajánlott tantervben előírt kredit mennyiség legalább 50%-t, tanulmányait a következő félévben csak költségtérítéses képzésben folytathatja.


Akkor ezek szerint nem rúgnak ki.

2014. jún. 2. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem siker két félév alatt ~30 kreditet megszerezni, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy biztos jó szakon vagy-e...
2014. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 reptoid ***** válasza:

Ahogy olvastam - valószínűsíthetően - a kérdező többi kérdését ez a terv. Szeptemberben már egy másik egyetemen akar tanulni, a passziválással fenn akarja tartani a jelenlegi jogviszonyát is, hogy a tandíjat később kelljen kifizetnie.

Csak értelmét nem látom igazából. Ha átsorolják önköltségesre, akkor teljesen mindegy, hogy utána ott marad-e még passzívon van sem, a hallgatói szerzésének nem tett eleget, nem fejezte be a képzését ösztöndíjjal, tehát ki fogják neki számlázni. De ő át is akar menni egy másik egyetemre, ami viszont jó alternatíva lehet, hiszen a szerződés a szakváltást nem korlátozza. És ha nem korlátozza, akkor teljesen mindegy, hogy itt most passzivál vagy sem.


Azt kellene megtudni, hogy a gyakorlatban mit jelent ez a szakváltás, és hogyan kezelik ezt a helyzetet. Egyesek azon a véleményen vannak, hogy intézményen belüli szakváltásra vonatkozik, ha egyetemet vált, akkor megszegi a szerződést. Szerintem ez butaság, mert mi van ha olyan szakra vált, amit nem is oktatnak abban az intézményben? Ez a szakváltós kitételt biztosan azért rakták bele, hogy egy rossz döntést, mint amilyen a kérdezőé is, meg lehessen úszni fizetés nélkül, ha amúgy akar tanulni csak éppen valami teljesen mást.


Találni kellene egy olyan embert, aki tavaly ezen átment, mert ugye idén lesz 2. éve, hogy bevezették a szerződést.

2014. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! Igen, amúgy én tettem fel tegnap egy hasonló kérdést.


És azt nem tudod, hogy mennyi időm van visszafizetni az ösztöndíjat? Lehetséges részletekben visszafizetni? :S

2014. jún. 2. 12:52
 7/8 reptoid ***** válasza:

Nem tudom sajnos.


Igazából az lenne a legjobb, ha felhívnád vagy írnál egy e-mailt az Oktatási Hivatalnak - velük szerződtél -, hogy mondják el, ilyenkor mi van. A legjobb pedig az lenne, ha utána a válaszukat leírnád ide is.

2014. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na szerintem megtaláltam a választ, ha esetleg valakit érdekel.


"A visszatérítendő állami ösztöndíj összegét a határozat jogerőre emelkedését követő harminc napon belül kell megfizetni (esedékesség)."


"A volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató kérelmére a magyar állami ösztöndíj feltételei teljesítésének nyilvántartásáért felelős szerv


a) ötmillió forint alatti összegű állami ösztöndíj visszatérítési kötelezettsége esetén legfeljebb tíz évre szóló,


b) ötmillió forint feletti összegű állami ösztöndíj visszatérítési kötelezettsége esetén legfeljebb tizenöt évre szóló részletfizetést engedélyez."

2014. jún. 2. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!