Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Segitséget kérnék! Nagyon rosszul sikerült sajnos az elmelt történelmem. Van még esélyem megszerezni a kettest?

90 pontból 24 et sikerült elérnem, kiszámoltam hogy 24:0.9=27% ez idáig rendben is van,de most akkor ez megvan? És ezen kívűl akkor szóbelin még mennyi adott pontot kéne elérnem hogy meglegyen a kettes?

A válaszokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: történelem, emelt szint

2014. jún. 3. 13:19  Privát üzenet  

A válaszok
60 pontos a szóbeli. Tegyük fel ezt eléred, akkor ugye 150-ből összesen 84-et érsz el. Ez 56%. Ez a max. amire feltornászhatod. De végigszámolgathatod, hogy bizonyos szóbeli pontokkal hány % lenne. Hogy ezt a 27%-ot megtartsd ahhoz 41 pont kellene, azaz 17 pontos szóbeli...de ez csak példa volt.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2014. jún. 3. 13:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor csak rá kell még gyúrnom a szóbelire :).Amúgy ha kérdezhetem az emelt szintű szóbeli nehéz? Mármint nehezen lehet pontot szerezni?

Az 1.es válaszolónak köszönöm még 1 szer a választ!

# 2/6Időpont 2014. jún. 3. 14:54 Privát üzenet

Jó ég! Én is ma néztem meg... :) De a 27% már kettes. Emelten máshogy megy a pontozás (édesapám is tanár). :

Emelt szintű érettségi:

60–100% - jeles (5)

47–59% - jó (4)

33–46% - közepes (3)

25–32% - elégséges (2)

0–24% - elégtelen (1)

Elégtelentől is lehet menni szóbelizni, abban az esetben, ha megvan a 12%-od!

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2014. jún. 3. 23:31 Privát üzenet

Bocsi, ezt lehagytam:

[link]

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2014. jún. 3. 23:31 Privát üzenet
Én is most megyek töri emeltből szóbelizni. Én úgy hallottam max pontot kb. lehetetlen, de ha renesen felkészülsz 40-50 pontot lazán meg lehet szerezni.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2014. jún. 6. 03:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm még1 szer a válaszokat! :)

Hálistennek már túl vagyok rajta!

A holokausztot húztam, ugyhogy szentem meglesz lazán az 50 pont :)

# 6/6Időpont 2014. jún. 7. 16:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bp.2. kerületi bejelentett lakcímre (lakcímkártyára) lenne szükségem, gyermekem iskolai felvételéhez. Nekem sajnos nincs abban a kerületben ismerősöm. Van valakinek ötlete, hogyan oldjam meg?
Idén jelentkeztem egyetemre. Levelezőn, és sajnos mivel nem indult államin, ezért költségtérítéses szakra. Jogosult vagyok-e ösztöndíjra? Illetve lakhatok e kollégiumban?
65 pontos központival,5, 0-ás átlaggal mennyi esélyem van a kecskeméti Bolyai János Gimi angol szakára? Szerdán vagy csütörtökön szóbelizek még nincs fent a neten sajnos melyik nap.14/L Kecsó
ELTE-TTK-n 3,9-es átlag milyennek számít? Ez az első félév, és sajnos 1-2 tárgy nem lett fényes.
Szerintetek van-e esélyem a Karinthyba? A hetedikes átlagom sajnos csak 3.5. Az idei pedig 4-es. A próbafelvételik pedig
Hogy lehet az, hogy a semmelweissre az önköltséges fogorvos képzéshez 428 pont, az államilag finanszírozotthoz meg csak 422 pont kell. hol itt az értelem mert én sajnos nem látom? :/?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!