Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bp.2. kerületi bejelentett...

Bp.2. kerületi bejelentett lakcímre (lakcímkártyára) lenne szükségem, gyermekem iskolai felvételéhez. Nekem sajnos nincs abban a kerületben ismerősöm. Van valakinek ötlete, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
lakcímkártya, 2 kerület, iskola, átjelentkezés

2014. ápr. 28. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy, mert ez család, az pedig bűncselekmény.
2014. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi a bűncselekmény? Valakihez bejelentkezni biztosan nem az.Szerintem félreértettél.
2014. ápr. 28. 22:19
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem értettelek félre.

Azért jelentkezel be, hogy félrevezesd az intézményt, és így felvegyék a gyerekedet - mint helyi lakost, holott nem laktok ott - az iskolába.

Ez csalás, okirat hamisítás (méghozzá intellektuális közokirat hamisítás is) és még pár egyéb dolog.

2014. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez nem csalás,nézzél inkább utána mielőtt ilyeneket írogatsz, ha igen, akkor légy szíves linkeld be a megsértett jogszabályt. Amúgy meg köszi az építő jellegű hozzászólásaidat.
2014. ápr. 29. 09:13
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

De bizony közokirat-hamisítás.


"Btk. 274. §

(1) Aki (...)

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Hazudsz a lakóhelyedről, és ezt foglalja a hivatal közokiratba, mert a lakcímkártya az közokirat. Máris elkövetted a bűncselekményt. És mivel nem ok nélkül követed el, hanem általában valamilyen előnyhöz akarsz ezáltal jutni, más tényállásokat, például csalást is megvalósítasz. Szép kis bűnlajstrom.


Hogy sokan csinálják? Attól még bűncselekmény. Ilyen országban élünk.

2014. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ebből a jogszabályból ez nem következik, csak a te jogi értelmezésed szerint. Nálunk még soha senkit ezért nem büntettek meg. Szerintem kár volt okoskodnod.
2014. ápr. 29. 10:44
 7/16 anonim ***** válasza:
De, pontosan következik belőle. Ez ilyen cifra úri bűnözés. Hogy nálatok még senkit se kaptak el? Kis naiv. Ami késik, nem múlik. Amint elköveted a bűncselekményt, már csak az a személy hiányzik, aki feljelent téged. Például egy körzetes anyuka, akinek a kicsikéje a tiéd miatt nem kapott helyet.
2014. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább, te vagy naiv, és életszérűtlen dolgokat írsz, csak azért, hogy saját tájékozottságodat villogtasd, de erre itt senki sem kíváncsi.
2014. ápr. 29. 11:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Bűncselekmény elkövetéséhez nem fogok tanácsot adni neked. De csináld nyugodtan. Mindenkinek joga van olyan hülyének lenni, amennyire csak akar.
2014. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jogászként (ügyvédjelölt) írtam, hogy bizony bűncselekmény, de azért csináld csak, majd a bíróságon bizonygathatod az igazadat.
2014. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!