Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Dobó István Gimiben mi a fő...

A Dobó István Gimiben mi a fő idegen nyelv, miből kell felvételizni? Továbbá a Szilágyiról is ugyanezeket leírnátok? Ti milyen ajánlotok, ha felnőtt koromban (esetleg) az irodalommal szeretnék foglalkozni és nekem fontos a jó érettségi?

Figyelt kérdés
Melyik sulinak érdemes jobban utánanéznem? Számomra az is fontos, hogy milyen a tanár-diák kapcsolat. Mert 7. osztályos vagyok és mindenki a továbbtanulással piszkál, nem hagynak gondolkozni. Az jó ha tesiből nem vagyok jó, de matekból 4,5 és 5 között vagyok, de most hetedik év végén 4-esre zárt le, szintúgy, mint fizikából, ének 4-es biosz 5-ös, föci 5-ös ha minden jól megy, magyar 5-ös, kémia 5-ös.

2014. jún. 4. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia :)

A Dobóról nem tudok sokat mondani. Szerintem az angol és a német a fő idegennyelv. Jó suli, anyukám is oda járt. Bár mostanában eléggé csökken a színvonal, tavaly (2013/2014-es tanév :D) azt hiszem csak 2 vagy 3 osztályt indítottak. A társaság jó (már akiket ismerek onnan), de vannak (számomra) fura emberek. Az érettségire biztos jól felkészítenének, ezen nem aggódnék :)

Nekem a Szilágyi felé húz a szívem, már csak azért is, mert oda járok, pont humán szakra :)

A fő idegennyelv az angol, de vannak német 1. nyelves csoportok is. 2. nyelvként tanulhatsz németet, spanyolt, franciát vagy oroszt.

A felvételihez szükséges a központi írásbeli, nézik a 7. évvégi és 8. félévi jegyeket, szóbelizni is kell. A szóbeli abból áll, hogy bemész egy terembe, leülsz az asztalhoz, ahol 3 (+/- 1-2) tanár ül veled szemben, húzol egy-egy tételt a szakhoz szükséges tárgyakból, és elmondod róluk amit tudsz. Nem kell parázni, segítenek, kérdeznek, ha elakadsz :) Bár én nem humánból szóbeliztem (egy másik szakra, de oda nem vettek fel), de szerintem ott is segítenek. Általában spec. angol, humán, biosz-kémia, általános, matek-fizika (és német? állítólag olyan is van, de az én évfolyamomon pont nincs) szakokat + egy AJTP-s osztályt (Arany János Tehetséggondozó Program) indítanak. De ha az irodalommal szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen a humán szakot ajánlom. Töriből, irodalomból és nyelvtanból kell szóbelizni. Január körül ki szokták rakni a suli honlapjára a szóbeli tételeket.

Nagyon jó alapot ad a suli a továbbtanuláshoz, az érettségi is sima ügy lesz, ha rendesen tanulsz.

Én egy nagyon jó magyartanárt kaptam, nagyon jól tanít. Volt már jobb tanárom, de ez szerintem csak azért volt, mert ő jóval fiatalabb volt, és jobban kijöttünk vele :) Őszintén szólva a tanáraim nem a legjobbak, a legtöbbet nem szeretem, de a sulinak összességében jó tanárai vannak. Azt hiszem a mi osztályunk olyan szerencsétlen, hogy a legrosszabb tanárokat fogtuk ki. Emiatt ne aggódj, nem hiszem, hogy sűrűn fordul elő :D Rossz tanárok pedig mindehol vannak.

10. évvégén faktot választhatsz, és 11.-től már nem kell olyan tantárgyakat tanulnod, amiből nem kötelező az érettségi és nem szeretnél azzal foglalkozni. Ami pedig kell a továbbtanulásodhoz, azt tanulhatod fakton.

Az átlagod jó, csak lehetőleg ne ronts. 8.-ban a felvételire való tekintettel úgyis a jobb jegyet szokták megadni a tanárok.

Remélem az egri Szilágyi és Dobó érdekel, nem a pesti (Szilágyi ott is van, Dobó nem tudon xD). Ha van kérdésed, írj nyugodtan :) Nézegesd a suli honlapját, jövőre rendelj felvételis könyvet, gyere el nyílt napra :)

2014. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia :) köszi a választ, az egri érdekel. Remélem felvesznek :). Egyébként a ti tanáraitok a mieinknél szerintem tuti nem rosszabbak :D
2014. júl. 1. 23:37
 3/4 Robi_kaa válasza:
Én szilágyis vagyok, szerintem jó iskola :).Több tanárom is ide járt. Nincs 'fő idegennyelv', te választod ki mind a ketőtt ( mert a 4 év során 2 nyelvet kell tanulnod). Választanod kell egy elsődleges ( ezt tanulod nagyobb óraszámban) és egy másodlagos nyelvet. Ez lehet angol, német, spanyol, vagy francia. Azt hiszem van orosz is. Ha humán tagozatra jelentkezel: magyar nyelvből, irodalomból ÉS történelemből kell "felvételizni". Ha angol tagozatra, akkor angolból, ha németre, akkor németből. Ha matematika-fizika-informatika tagozatra, akkor matekból, ha biológia-kémia tagozatra, akkor biológiából VAGY kémiából,ha általánosra, akkor magyarból VAGY matekból... :) ( A felvételi témaköröket általában a honlapra ( [link] ) felteszik. Szerintem ha Szilágyi mellett döntesz, nem fogod megbánni :) A dobóról viszont nem tudok semmit... :/
2014. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Latin van ?
2018. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!