Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem az...

Szerintetek van esélyem az Eötvösbe?

Figyelt kérdés
Most év végén kicsivel 4-es alatt van az átlagom, de azt tervezem, hogy az egész nyári szünetet végig tanulom és jövő év félévkor remélhetőleg elég jó lesz (olyan 4,8 körüli). Nem vagyok én hülye csak lusta, de ezen szeretnék változtatni (sajnos kissé késő kaptam észbe, tudom) még soha nem tanultam semennyit se. Maximum egyszer átolvastam az anyagot, de azt is ritkán. Mondjuk akkor nem is sikerültek olyan rosszul a dogák...

2014. jún. 9. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A központi felvételi is számít.
2014. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az is számít.
2014. jún. 9. 12:16
 3/19 anonim ***** válasza:
Azért írta az első a központit, hogy ne keseredj el, mert ha jól sikerül, az megdobja az esélyeidet. Ugyanis oda azért nagyon sok kitűnő, vagy majdnem kitűnő jelentkezik. Idén a ponthatár a szóbelire behíváshoz 120 pont körül volt. Számold ki, mennyire kell jól megírnod a központit.
2014. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
0%
3-as hogy lehetne már 120 pont-tól szóbelire behívni ha össz-vissz az írásbelin matek-ból 50 pontot és irodalom/nyelvtanból ís 50 pontot lehet kapni... Ha ezt így összeadod az SZERINTEM 100 pont és akárhogy is számolod ebből nem lesz több se kevesebb... Vagy pedig egy másik dimenzóban élsz...
2014. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 4-es, erre mondják, hogy előbb inkább nézz utána. :)

Szóval, levezetem: 50+ 50 ugyebár a központi maximum, majd max. 50 pont a hozott pont az iskolából. Az nálam 150, és az Eötvösben is... Idén bizony 124-től hívták be a hatosztályosokat, és hasonló volt a 4 és 5-évfolyamosra is. Ez tény.

2014. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Lepontozhatsz, de attól még tudatlan és okoskodó maradsz. És szánalmas. Nagy marhaságot írtál, ennyi. Van amikor nem kell megnyilvánulni, akkor benned marad a butaság.:)
2014. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak elkeseríteni, de én idén felvételiztem oda ( sikeresen ). A szóbeli behíváshoz idén minimum 130 pont kellett. Az idén 7x túljelentkezés volt, és ilyen átlaggal nagyon-nagypn jó központit kell írnod. Ha egy tanácsot elfogadsz, akkor azt javaslom, hogy menj el az Eötvös előkészítőjére. Ja, és ami szintén fontos, hogy a szóbelire már szeptembertől készülj. A honlpon találsz mintafeladatokat a különböző tantárgyakhoz.

Amúgy melyik osztályt akarod megjelölni?

2014. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Természettudományi. Én már most elkezdtem tanulni nyári szünetben.
2014. júl. 11. 18:05
 9/19 anonim ***** válasza:

Én sok sikert kívánok, remélem sikered lesz. Viszont az Eötvösben nem elég átolvasni az anyagot, ott nagyon komolyan kell tanulni. Ha készen állsz erre, akkor jó, de ha maradsz lusta, akkor kemény négy éved lesz. Máramennyiben bekerülsz. De ha ilyen lelkes vagy, akkor nem lesz itt baj.

Hajrá! :)

2014. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönnöm!:)
2014. júl. 13. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!