Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van előrehozott...

Mi értelme van előrehozott érettségiknek, amikor aztán sorra lehet itt olvasni, hogy az illető már nem menne el a szóbelire, mert rosszul sikerült az írásbeli?

Figyelt kérdés
Nem akkor kellene az előrehozottba belefogni, ha tényleg olyan jól megy? Vagy ennyire nincs a diákoknak önkritikája, vagy a tanár nem meri megmondani, hogy ez még kevés, "majd jövőre menj el"? Mi értelme van a "arcoskodni", hogy én már megtanultam, amit más csak négy év alatt? (már elnézést a szóhasználatért) Többek közt a javítótanárok dolgoznak ilyenkor feleslegesen.

2014. jún. 9. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek van olyan, hogy nem jó napja volt és

pl. nyelvnél nem értette jól a magnós feladatot,

ezért jól jönneki, ha az őszi után el tud menni a tavaszi érettségire is

2014. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Az az ertelme, hogy 12-ben ne kelljen annyi tantarggyal foglalkozni, hanem ha tudod hamarabb megcsinalod par dologbol es igy nem kell halalra stresszelned magad...
2014. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Meg már amúgyis megszűntették az őszi előrehozott érettségit, csak infóból meg nyelvből lehet menni
2014. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 reptoid ***** válasza:
33%

Szerintem a picsogók csak felül vannak reprezentálva itt.


Nálunk ha valaki egy ilyet bejátszott volna, már másnap mutatták volna neki a kaput, hogy lehet keresni másik sulit, ide többet nem kell jönni.

2014. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.. Menjen el akkor, ha valóban felkészült..


Amúgy már nem lehet előrehozni semmilyen érettségit, se nyelveket, se informatikát. Én biztosra tudom, mert előre akartam idén őszre hozni, de közölték, hogy 2014-től már nincs őszi érettségi.. :(

2014. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Őszi nincs. Tavaszi nyelvből meg infoból még van. Azért mennek el, hogy kisebb legyen a terhelésük az utolsó évben, és nem tömeges az, hogy nem jelennek meg a szóbelin. Az idei angol például a vártnál nehezebb volt, ezért sikerült rosszabbul, mint a felkészüléskori próbaérettségik. Persze van olyan is, aki nem készült fel rendesen. A javító tanárok egyébként pénzért dolgoznak.
2014. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod, van aki ahelyett, hogy itt hisztizné el a világnak az érettségijét, inkább felkészült rá. Voltam előrehozotton, 90 fölötti lett. Szóval nem mindenkinek lesz szar. Amellett meg most az orvosin szüntessék meg az anatómia tantárgyat, mert sokan buknak belőle?! Aki nem tanul, azon nem segített az előrehozott se. Aki meg szorgalmas, okos, annak sokkal könnyebb volt, hogy nem 7 tárgyból kellett egyszerre vizsgáznia, hanem 1-2-t letudhatott korábban.
2014. jún. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sokaknak nem tűnt fel, hogy azokkal van bajom, akik kissé meggondolatlanul vágnak bele. Nem értettem, miért ilyen gyakori jelenség ez. Mert az egy dolog, hogy megpróbálom az előrehozottat, és a várt ötös helyett mondjuk négyes lesz, de sokszor azt látom, hogy kifejezetten rossz teljesítmény miatt nem vállalnák mára szóbelit.
2014. jún. 10. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagyon sokan veszekednek az országgyűlésen belül is az előrehozott érettségi létéről. Valaki azt mondta, hogy nem ért egyet ezzel, mert az érettségi az egy szimbolikus vizsga, amivel az embernek 18 évesen lezárják egy nagyon fontos szakaszát az életének. Ez az, ami szerintem egy nagy hülyeség. Kimondottan természettudományos tárgyak esetében, amik úgy is csak 2 évesek. Én angol- és történelemszakos vagyok. Amikor én középiskolába jártam már létezett az előrehozott érettségi és amiből lehetett én is megcsináltam. Sokkal kevesebb terhelést jelent ez a 12. év végére. Gondolj bele nekem az utolsó évben a heti óraszámom mindössze 11 volt.
2014. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!