Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középszintű angol előrehozott...

Középszintű angol előrehozott érettségi hogy megy? ( többi lent)

Figyelt kérdés

A menetére lennék kíváncsi. Az tiszta, hogy bemegyek egy megbeszélt időpontban, megírom az írásbelit, pont, majd megmondják milyen lett. De a szóbeli? Úgy megy mint a többi tantárgyból, tételt kell húzni párokban, és beszélgetni, vagy hogy? És kapunk előre tételsort? Meg valami olyat is hallottam, hogy meg kell tanulni szövegeket vagy mi, nem tudom már mit magyarázott valaki. Meg kell osztályozóvizsgát is tenni, vagy azt nem?

Köszönöm előre is a segítséget !



2014. jan. 4. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Írásbeli: bemész, leülsz, megvan adva, hogy melyik feladatrészre mennyi idő van. Megírod, majd pá hét és lesz eredmény.


Szóbelin témakörök vannak, na de ha te kapásból nem tudsz magadtól bezsélni olyan általános dolgokról, mint család, sport, filmek stb., ne menj még érettségizni. Van az elején kötetlen beszélgetés, szituáció és képleírás. A kötetlen beszélgetés annyi, hogy mittomén hogy van, milyen tömegközlekedési eszközzel jöttél id,e de szép időnk van.

Szituáció adja magát, a képleírásnál meg józan paraszti ésszel megállapítod, hogy mit látsza képen és ahhoz mit tudsz odamesélni. Pl. öregapó feji a tehenet, milyen szép az élet vidéken, a te nagyapád is ott élt, jó a levegő, állatkák, növénykék, blablabla. Borzasztóan egyszerű a középszint, jóval könnyebb, mint a középfokú nyelvvizsga.

2014. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennek nagyon örülök, köszönöm :)

De tudok ilyen általános témákról beszélni persze, és addig még időm is van rá gyakorolni, csak azt hittem tételek vannak, vagy ilyesmi.

Köszi a választ ! :)

2014. jan. 4. 01:37
 3/4 anonim ***** válasza:

A megbeszélt azért túlzás, miniszteri rendeletben van az írásbeli időpontja, akkor mész be.

Párok nincsenek, a vizsgáztató tanárral beszélgetsz.

Nyugodtan olvasd el a többi érettségivel kapcsolatos kérdést, mert az előrehozott semmiben nem különbözik a rendes érettségitől.

2014. jan. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul írtam, én is így gondoltam a megbeszéltet :)

Az azért valahol jobb szerintem, mintha egy másik vizsgázóval kéne beszélgetni.

Köszi a választ! :)

2014. jan. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!