Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE! Dékáni kérelem, negyedik...

SZTE! Dékáni kérelem, negyedik tantárgyfelvétel, hogy működik?

Figyelt kérdés
Alapvetően ugye 3x lehet felvenni egy kurzust, 6 vizsgalehetőséggel. Továbbá dékáni kérelemmel felvehető negyedszerre is (úgy értesültem). Ez érdekelne engem, hogy hogyan? Mivel a harmadik alkalommal is sikeresen megvágtak, így megszüntethetik a jogviszonyt. Amit szintén nem tudok mikor kerül rá sor. Erről viszont úgy értesültem, hogy szeptemberben "derül ki". Bár nem tudom elhigyjem-e. És majd csak az augusztusi tárgyfelvételnél kell benyujtani a dékáni kérelmet. Igaz ez? Hogy is működik. Akkor is lehet kérelmet benyújtani, ha a 6 vizsgalehetőség elment? (Mondjuk negyedszerre se lehetne felvenni,szóval akkor talán lehet) Ha valaki volt már hasonló helyzetben írja le kérem a tapasztalatait. Köszönöm!

2014. jún. 10. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem a tanulmányi osztályon érdeklődsz? Ők tudnak biztosat mondani.


Kérvényt kell írnod amibe belefoglalod pontosan ki vagy, miről van szó, mit szeretnél (újra felvenni + vizsgalehetőségek). Indokold is meg.

Ezt vagy elfogadják vagy nem.

Ha nem akkor jön a jogviszony megszüntetéséről szóló határozat. Itt még nem kell feladni, mert ez az intézmény részére kötelező eljárás (protokoll szerint járnak el). Ez ellen fellebbezhetsz. Ezt megteszed, beleírod miért nem jött eddig össze és, hogy további lehetőséget kérsz. Mivel ilyenkor már szépen fizetsz nekik, jó esélyre megengedik, hogy újra felvedd (nem árt, ha a többi tárgyat jól teljesítetted). Ezt akár kétszer is eljátszhatod, harmadikra már nem szokták engedni.

2014. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Érdeklődök majd TO-n is, de szerettem volna tapasztalatokat is hallani.

2014. jún. 10. 21:54
 3/5 anonim válasza:
Le tudnád írni, hogy mi volt? Mert én is hasonló helyzet közelében állok (még most fogok vizsgázni, de nem túl esélyes), aztán most próbálom feltérképezni a lehetőségeket, hogy mit is tudok csinálni, ha bekövetkezne a legrosszabb.
2015. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
engem is érdekelne
2016. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tud erről azóta valaki bármit is?
2016. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!