Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg csak 2 tagozat van a...

Tényleg csak 2 tagozat van a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Álmaim netovábbja lenne, ha oda bekerülnék, ezért böngésztem kicsit az oldalt, és azt találtam meg, hogy a természettudományi és a társadalomismereti tagozatra lehet jelentkezni, ez igaz?, mert én matematikában, fizikában vagyok otthon ( kémiát még nem tanulok ), de a természettudományiban fizika, biológia, matek és kémia van, még csak 12 éves vagyok, de szeretném előre megtervezni és tudni, hogy mire lehet jelentkezni, hogyan mert ez a téma nagyon érdekel, és fontos lenne ha tudnám a választ az alább feltett kérdésre. Minden kedves válaszolónak köszönöm a kérdésre áldozott időt, előre is kösz :)!

2014. jún. 10. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

4 gimnáziumi tagozat van, 2 hatosztályos (matek és általános) és 2 négyosztályos (természettudományi és társadalomtudományi). Téged ezek szerint a matematikatagozat érdekel.


Böngészgess itt: [link]

[link] felvetel/hatevfolyamos/szobeli_temakorok_matematika_c_oszt3.pdf

2014. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár kicsit csalódtam, hogy ezek szerint sokkal több témába kell beleásnom magamat, de nagyon köszi az értékes válaszokat, ha valaki szeretne még hozzászólni örömmel várom a gondolatokat.
2014. jún. 10. 15:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg köszi, de én a 8.-osra értettem.
2014. jún. 10. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg kilencedikben is lehet csatlakozni a matematikatagozathoz… Legalábbis pár éve még lehetett.
2014. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, lehetséges hogy kicsit későn jön a válasz :) fazekasos vagyok, a természettudományi tagozaton :) szerintem ha a matek és a fizika is ugyanannyira érdekel akkor a b-be, a természettudományiba gyere, 11-től fakultációban a matekot és a fizikát válaszd :)
2015. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha még 12 éves a kérdező, most már talán 13, akkor még nem késtél el.


Amúgy ha kifejezetten a matek és fizika érdekli, akkor az a speciális matematika tagozaton megy legerősebben, tehát a C-be érdemes mennie. A fizikához nagyon kell a matek, és azzal specmaton haladnak legjobban. Bár kilencedikben oda kicsit nehezebb bekerülni, mint b-be, ami alapból kilencedikben indul.

2015. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!