Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a felsőoktatási...

Hogy működik a felsőoktatási felvételi?

Figyelt kérdés

Ha pl. az 1. helyen jelölt intézménybe nem vettek fel, de a 2.-nál alkalmasnak találtak, akkor automatikusan a 2. helyre sorolnak be és mehetek oda egyetemre?


Válaszokat előre is köszönöm.


2014. jún. 12. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Alkalmasnak találnak? Ilyen nincs, elérted a felvételi ponthatárt csak olyan van!

De a logikád jó, igen úgy van ahogy írtad..ha az első szakra nem elég a pontod akkor a rendszer automatikusan nézi hogy a 2. helyen megjelölt szakra elég e a pontszámod..és így tovább..ahol először eléred a felvételi ponthatárt az általad megjelölt szakok listájában oda vesznek fel.

2014. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Bocs, nem írtam, hogy mesterről van szó, ahol csak a pontszámítás egy része az alapképzésen elért eredmény, van felvételi.

2014. jún. 12. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az elsőre megjelent helyre nem elég a pontod, de a másodikra igen, akkor a másodikra mehetsz. Attól függetlenül, hogy esetleg a 3-4. helyeken is meg lett a pontszámod, nem válogathatsz, hogy te mégis inkább a 3.-ra mennél.

Remélem érthető :)

2014. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én is mesterre jelentkeztem most, de a felvételi logikán nem változtat az hogy van vitt pontszám és felvételi eredmény az az alapján alakul ki a mesterszakra a végleges pontszámod vagy a diplomád alapján kapott pontokat duplázzák..stb...még sokféle mesterképzési pontszámítás létezik.

2014. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!