Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szeptember végén leszek 22...

Ha szeptember végén leszek 22 éves, elkezdhetek egy ingyenes, nappali OKJ-t? Évvesztes vagyok.

Figyelt kérdés

Kb. minden weboldalon mást találok. Tud valaki valami biztosat?

Köszönöm mindenkinek.



2014. jún. 13. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A beiratkozásnál még 21 lennél, szóval szerintem igen. De a legegyszerűbb volna a konkrét iskolánál rákérdezni.
2014. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Ott azt mondták, ha 1994.01.01 előtt születtem, akkor már nem. Felhívtam egy másikat, ott azt mondták, korhatártól független, ez pedig biztos nem igaz. Szóval nagyon ők sem tudják sajnos...
2014. jún. 13. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
De egyszerű, beiratkozol egy suliba és akkor utána már nem nagyon fognak kidobni onnan :D
2014. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát kidobni nem fognak, de átrakhatnak estire...
2014. jún. 13. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 60. § (1) bekezdés alapján A tanuló attól az évtől kezdődően, amelyben (középiskola és szakiskola esetén) huszonegyedik

életévét betölti, kizárólag felnőttoktatásban kezdhet új tanévet.

Már nincs kitétel a törvényben az év vesztesekre, régebben volt.

A neten lévő iskolai weboldalakat ne nézd, hisz az tárolja az évekkel ezelőtti információkat, ez a szabályozás meg az utóbbi 4 évben rendszeresen változott. a legfrissebb az amit a tv. mai napon hatályos szövegéből odaírtam az első mondatban.

Nem kezdhetsz el ok képzést nappalin a korod miatt mert a tv ezt kizárja!

Viszont ha nincs még okj szakmád amit ingyenesen szereztél államin, akkor esti okj képzés is ingyenes.

Az igaz hogy sokkal kevesebb szakmát indítanak esti képzésben de ez van ilyen az élet..ezek közül tudsz válogatni.

2014. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!