Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lenne sokkal jobb, ha...

Nem lenne sokkal jobb, ha teljesen eltörölnék az érettségi pontszám határokat, és bárkit felvennének főiskolára, egyetemre?

Figyelt kérdés
Teljesen szabaddá kéne tenni az oktatást, hogy aki gyengébben végzett az érettségivel őt is ugyanúgy felvennék. Nem a pontszámait kéne nézni, hanem hogy mennyire céltudatos mennyivel tudna jobban teljesíteni a főiskolában. Ne kelljen újra érettségiznie annak, aki csak később jött rá, hogy mi akar lenni, hanem esélyt kéne adni mindenkinek. Szerintem ez sokkal emberibb lenne, mint a mostani rendszer.
2014. jún. 14. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem, mert akkor meg túl sokan mennének (az is aki nem is odavaló) és ennyi embert nem is lehetne rendesen tanítani

kell egy korlátozás

2014. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Persze. És hova is raknál annyi embert?

Melyik előadóba férne el pl. 600 hallgató?

Honnan szednél annyi tanárt?

Ne legyél már ennyire naiv.

2014. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezért kéne több iskolát építeni, újabb tanárokat képezni és persze több lenne a munkalehetőség is.
2014. jún. 14. 15:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme lenne? Aki rossz tanuló az nem fog diplomát kapni, csak feleslegesen megy egyetemre. És minek több egyetem? Így is sok van belőlük. És attól nem lesz több munkahely, csak több diplomás munkanélküli.


Tudom hogy fáj hogy nem vesznek fel sehova, de inkább tanulni kéne mint ilyen hülyeségeken gondolkodni.

2014. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy normális érettségit sem tud összehozni, az a főiskolát sem fogja elvégezni. Innentől kezdve csak pénzkidobás.
2014. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
"Szerintem ez sokkal emberibb lenne, mint a mostani rendszer." Az élet nem az emberségről szól, a felsőoktatásra ez hatványozottan igaz. Pont azért van a pontrendszer, hogy kiszűrjék a nem odavalókat. Az egyik szakon 450 körül szokott lenni a ponthatár, ismerősöm negyedik éve jár oda, és az emberek felét már kivágták. Pedig 450-es ponthatárnál nem a hülyéket veszik fel. Pontozzatok le, de én egyetértek a minimum pontszámok emelésével. Aki pedig elég céltudatos, az le tud újra érettségizni, ha pedig nem, az sajnos jelent valamit.
2014. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

így is a felvettek 50%-a sosem végei el az egyetemet.

elég széles a kapu, ha megengedhető hogy ennyivel több hely legyen a felsőoktatásban..

Amit te írsz az rengeteg pénzbe kerül, amit adókból kell kifizetni..fontos hogy képzettek legyenek az emberek..de ez mag pazarlás lenne..jó úgy ahogy van.

2014. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kétséges hogy meglesznek-e a pontjaim de még így egyetértek ezzel a rendszerrel. Amit te írsz az egy utópia.

Miért engedjék be orvosira aki kettes középszintű érettségiket írt?

2014. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jobb egy cseppet sem. Mert nem csak bejutni kell az egyetemre hanem elvégezni is. Valamilyen szűrő kell hogy legyen.

Én pl. most végeztem egy olyan szakon ahova államira néhány ember jutott be csak egy évben, fizetősre viszont mindenki aki elérte az alappontszámot. Én is csak fizetősre jutottam be bár nem az alappontszámmal azért. 2011-ben felvettek 152 embert összesen a szakra.

Most májusi államvizsgán 86-an voltunk ebből pont 10 embernek nem sikerült az államvizsga.

De az összes államvizsgázó 86 emberből 52 volt az aki rendesen 3 éve kezdte a szakot, a többi 34 már valahonnan lebukott vagy halasztott ilyen olyan okból..van aki 5 éve járja ezt a szakot és nem is kevesen....

Szóval a felvettek kb. 33 százaléka bírta végigcsinálni normálisan a szakot, és majd jövő héten diplomaosztón fog kiderülni hogy ebből hány embernek van meg a nyelvvizsgája is..azaz szerez diplomát ténylegesen. Kb még feleződik a létszám...szóval pazarlás ami felsőoktatásban folyik.

2014. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Egyetértek az előttem szólókkal.


Aki nagyon akar valami az leérettségizik újra hogy meglegyen a pontja és nem adja fel. Aki nem akarja eléggé az nem való a felsőoktatásba.

érdekesen néznénk ki, ha a volt osztálytársaimmal akik 2-essel döcögték végig a középsulit egy egyetemre járhatnék egy szakra miközben én végig küzdöttem hogy jó eredményeim legyenek...


Ez amit mondasz egy oltári nagy (ha nem az eddig hallott legnagyobb) baromság.

2014. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!