Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey vagy Eötvös?

Kölcsey vagy Eötvös?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy már majdnem egy éve a Kölcseybe szeretnék menni (francia-magyar) , mivel nagyon tetszett, meg minden.. De. Most , hogy már nagyon komaly elkezdtem nézegetni az iskolákat (hogy mi kerüljön a 2. helyre :D ) , rátaláltam az Eötvösre. Ebből az "emelt humán-emelt nyelv" tetszik ( tudniillik jogász szeretnék lenni az SZTE-n...) . Mostmár kezdtek elbizonytalanodni. Mert még mindig a szívem csücske a Kölcsey, de belegondoltam, hogy lehet jobb lenne az Eötvös. Mármint továbbtanulás szempontjából. Szerintetek?


Mindkettő Budapesti.

És azon sem kell problémázni, hogy nem vennének fel ( átlagom 5,0 , jó versenyeredményeim is akadnak, DÖK elnök vagyok , stb... )

13/L

Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. jún. 16. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Na nem akarlak elkeseríteni,de a Kölcseyt láttad már belűről? Pl.:termeket? Nagyon rossz állapotban van de hajtani kell gondolom ezt tudod :)ja és a suli rádióból valami Mohcárt 2. szinfoniája volt.Az Eötvöst még nem láttam

és nem tudom milyen, ja a Kölcseybe (ahogy én láttam ) nem volt suli szekrény csak a termekben nekem is ez volt az álmom de amikor láttam fuu...de nyilt napon látni fogod a te döntésed.Jobb hogy más sulit választottam :D

2014. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ment a zöld-pacsi! Majd nyílt napon látni fogom úgyis...
2014. jún. 17. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Kölcsey valóban nagyon rosszul néz ki belülről. Az Eötvös meg nagyon jól.

Én az Eötvösbe jártam, nem tudom, milyen a Kölcsey, de azt mondják, az sem rossz.

Én úgy gondolom, hogy alapvetően mindegy, melyikbe mész, mert mindkettővel meg tudod szerezni azt az alapot, ami a továbblépéshez kell.

2014. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja a Kölcseynek,csak nagyon régi az épület,most nyáron újítják fel az udvart és folyamatosan ujítást végeznek,megvan rá a keret.

Hidd el,én ide járok és nagyon szeretem.Ja és nyelvben 10000X erősebb mint az eötvös :)

2014. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval kell hogy egyetértsek. Egyáltalán nincs olyan katasztrofális helyzetben a Kölcsey, ahogy azt leírták a többiek.

Az udvart most nyáron újítják fel teljes mértékben. Több tantermet is felújítottak az előző tanév során (kompletten újra lett festve, új lámpák, újrafestett eredeti fekete színű táblák, projektor, beépített vetítő). A szekrények valóban a tantermekben vannak, de így még jobb is, ugyanis a folyosón mindig nagy a nyüzsgés el sem lehetne férni, ha a szekrények is ott lennének. A kis tornaterem is fel van újítva példának okáért.

Ja és még annyit tennék hozzá, hogy véleményem szerint egy iskolában fontosabb a közösség, az osztálytársak, a tantestület, és a tanításmódszertan, mint az hogy mondjuk rendesen becsukódik-e a tanterem ajtaja...........

2014. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En Eotvosos vagyok,es nagyon szeretem:)

Valami hihetetlen jo:).A Kolcsey-t nem ismerem,igy nem tudom megmondani,hogy melyik a jobb,de el tudom mondani az Eotvos nehany jellemzojet:

•Kivalo tanitasi szinvonal,erdekes orak

•Nem versenyistallo,az embernek van szabadidje

iskolaido kozbe is.

•Lehetoseget ad,hogy elmeleti teren fejleszd maad szabadidodben-tanulmanyi szakkorok.

•Lehetoseget ad,hogy eronleti teren fejleszd mafad-sportszakkorok.

•Rengeteg iskolai program-iskolanapok,tavaszi fesztival(ekkor sor kerul az iskola filmfesztivaljara is:)).

•Modern epulet

•Es amit a legjobban kiemelnek,az a kozosseg.Imadom az osztalyom.Hihetetlen tarsasag:)Az egesz sulinak olyan kellemes,csaladias legkore van.Otthon erzem magam benne:)

2014. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezenkívül bővebben is ki tudnátok fejteni milyen szakkörök vannak mind az Eötvösben, mind a Kölcseyben? Nagy segítség lenne!
2014. aug. 13. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Kölcseyre sok rosszat lehet mondani, de azt nem, hogy iszonyatosan ronda állapotban lenne. Belül nagyrészt felújították, most csinálják az udvart...

A franciát tényleg színvonalasan tanítják. De sajnos mást aligha. Ha a nyelvre akarod helyezni a hangsúlyt, akkor ajánlani tudom csak. Ha inkább mást tartasz fontosnak, akkor oda ne menj! :D

Szerintem a nyelvtanulás fontos, ha jól tanulsz,főleg az utolsó két évben, akkor a Kölcseyből is ugyanakkora esélyed van bejutni jogra, mint egy keményebb gimiből (jelen esetben az Eötvösből). Nyelvtanulásra most van időd, később már aligha lesz. Rajtad múlik főleg a felvételid. Én nem pártolom a nagyon erős gimiket, mert hiába tanulod meg a rengeteg plusz dolgot irodalomból és töriből, attól még nem lesznek jobb alapjaid, mint másoknak, mert jogon ezekre nem lesz szükséged. Bár tanulni meg fognak tanítani az Eötvösben, az biztos. Ha a természettudományok érdekelnének, akkor azt mondanám, hogy irány az Eötvös, így viszont szerintem jobban jársz egy felsőfokú nyelvtudással, meg egy kis önszorgalommal, ami az érettségihez kell majd, hogy jól sikerüljön. Mérlegeld, mi a fontosabb. A biztos nyelvtudás vagy egy erős gimi, ahonnan könnyebb versenyekre menni, sokkal többet tanítanak, és sokkal jobban.

20/L

2014. okt. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznos tanácsok voltak , főleg a tiéd, kedves utolsó! :D
2014. nov. 8. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Kölcseyben van rajz szakkör,olasz filmklub,francia filmklub,dráma szakkör és portugál szakkör:) de van délutáni sportként úszás(télen korcsolya),futás,foci és röpi,meg kosár
2014. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!